zájezdy za uměním detailbenátky a benátské ostrovy: byzantské a románské umění, gotika a vrcholná renesance + benátské bienále

BENÁTKY A BENÁTSKÉ OSTROVY: BYZANTSKÉ A ROMÁNSKÉ UMĚNÍ, GOTIKA A VRCHOLNÁ RENESANCE + BENÁTSKÉ BIENÁLE

12.10.2022 - 15.10.2022

VYPRODÁNO!

Druhé pokračování našeho poznávání města Benátek krok za krokem. Naši pozornost tentokrát zaujmou ostrovy Murano, Burano, Torcello, Giudecca a San Giorgio Maggiore. Pro zájemce je i možnost individuální návštěvy Benátského bienále, největší přehlídky výtvarného umění na světě založené v roce 1895. Bienále se koná každé dva roky a jeho specifikou jsou národní expozice v pavilonech v zahradách Giardini di Castello, kde se každý ze zúčastněných států může prezentovat kolekcí podle vlastního výběru, bez omezení mezinárodní porotou. K expozici je vždy připravena řada dalších doprovodných výstav současného umění po celém městě.

 

Autokarový zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou a nakladatelstvím Petra Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih PhDr. Petra Kováče. Zájezd připravil historik umění PhDr. Peter Kováč, autor série knih Stavitelé katedrál.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin, technické zastávky během cesty, pozdě odpoledne ubytování a noční procházka centrem Benátek.

2.den: Benátské ostrovy Murano, Burano a Torcello

Murano od 13. století centrum sklářské výroby; skláři nesměli ostrov nikdy opustit, protože sklářské techniky byly pečlivě střeženým tajemstvím Benátské republiky. Dóm SS. Maria e Donato je jednou z nejvýznamnějších památek středověkého umění severní Itálie, stavba ve stylu propojujícím románské a byzantské vlivy, slavné podlahové mozaiky z 12. století, bohatá výzdoba.

Burano je rybářské městečko, které zaujme domy s barevnými fasádami, ostrov je typický tradicí krajkářské výroby.

Torcello - kdysi hlavní sídlo biskupa, opuštěné po obrovské epidemii malárie, rezervace dokonale zachovalých staveb z časného středověku, zejména biskupskou bazilikou založenou již v roce 639 a proslulou nádhernými mozaikami a nejstarším ikonostasem na světě. Velkolepá mozaika Posledního soudu má podobný styl jako mozaika Zlaté brány katedrála sv. Víta v Praze, kterou nechal vytvořit Karel IV. Jedním z mála dokladů byzantské architektury na italském území je na ostrově kostel Santa Fosca.

3.den: Benátské ostrovy San Giorgio Maggiore a Giudecca

Ostrov San Giorgio Maggiore je dobře viditelný od Dóžecího paláce - baziliky San Giorgio Maggiore je významným dílem světově proslulého architekta vrcholní renesance Andrei Palladia. Ve skvostném prostoru nacházíme výtvarná díla vysoké umělecké i historické hodnoty od malířů jako byl Tintoretto, Palma il Giovane, Sebastiano Ricci, Vittore Carpaccio.

Giudecca - její název se někdy odvozuje od židovské komunity. Kostel Il Redentore, který vytvořil Andrea Palladio, je nejvýznamnějším dílem vrcholné renesance v Itálii. Odpoledne Museo Correr před kostelem San Marco, věnované benátské kultuře a historii.

4.den: Dopoledne volno a odjezd ve 12.00 hodin do Prahy, příjezd do Prahy kolem 24.00 hodin.

 

Cena za osobu 13890 Kč

 

Podrobnosti k ceně a přihlášky:

Benátky a Benátské ostrovy | Cesty za uměním | Poznávací zájezdy | Termín: 12.10. - 15.10.2022 | SLAN tour

Cestovní kancelář SLAN tour

604 255018

info@slantour.cz

 

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru