zájezdy za uměním detailberlín: výstava frans hals – velikán holandského umění zlatého věku

BERLÍN: VÝSTAVA FRANS HALS – VELIKÁN HOLANDSKÉHO UMĚNÍ ZLATÉHO VĚKU

28.08.2024

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.

Londýnská Národní galerie a amsterodamské Rijksmuseum připravily obsáhlou retrospektivu díla malíře Franse Halse, vedle Rembrandta a Vermeera nejslavnějšího umělce zlatého věku holandského umění. Celá výstava je kompletně reprízována v Obrazárně Státních muzeí v Berlíně. Zájemcům nabídne jedinečnou konfrontaci s umění Petera Paula Rubense, Johannese Vermeera, Jacoba van Ruisdaela a Rembrandta, jejichž obrazy jsou velice kvalitně a mistrovskými díly zastoupeny ve stále expozici Obrazárny.

Roku 1610 se Frans Hals zapsal do haarlemského cechu malířů sv. Lukáše, kde byl v roce 1644 jako uznávaný malíř zvolen do představenstva. Ačkoli byl uznávaným portrétistou a dostával dobré honoráře, měl neustále problémy s dluhy. Jeho podobizna Jaspara Schade patří k deseti nejcennějším obrazům v České republice.

Halse bezmezně obdivoval Édouard Manet, který se na jeho obrazech učil svěžímu a volnému malířskému rukopisu. Jeho obrazy působí velice živě. Stal se i největším z malířů skupinových portrétů, což byla holandské specifické téma. Díky svému talentu a bystrému pozorování lidí, nejsou na podobiznách idealizované tváře, ale v jejich výrazech lze spatřit osobnost portrétovaného.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

Ve středu 28. srpna ráno v 06.15 hodin odjezd od Hlavní nádraží v Praze. Příjezd do Berlína a prohlídka výstavy Franse Halse a komentovaná prohlídka stále expozice Obrazárny věnované zejména vlámskému a holandskému umění 17. století. Odpoledne volno v centru města. Odjezd z Berlína v 17.30, příjezd do Prahy kolem 23.50 hodin.

Cena za osobu 1890 Kč

 

Podrobnosti k ceně a přihlášky:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/berlin:-franz-hals-velikan-holandskeho-umeni-zlateho-veku

 

KONTAKTY na SLAN tour:

312 522704

604 255 018

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru