zájezdy za uměním detailberlínská podzimní výstava: donatello – zakladatel italské renesance

BERLÍNSKÁ PODZIMNÍ VÝSTAVA: DONATELLO – ZAKLADATEL ITALSKÉ RENESANCE

09.11.2022

DVĚ VOLNÁ MÍSTA!

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Petra Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, autor knihy Úsvit renesance.

Museum Bargello ve Florencii, Victoria a Albert Museum v Londýně a Státní muzea v Berlíně vlastní jeden z největších a nejrozmanitějších souborů děl sochaře Donatella , zakladatele italské renesance. Z jejich sbírek a dalších mezinárodních zápůjček byla sestavena unikátní putovní výstava, která začala na jaře ve Florencii, na podzim je v Berlíně a v příštím roce bude v Londýně. Vedle nejcennějších soch a reliéfů ze zmíněných muzeí diváci uvidí mj. bronzové plastiky z hlavního oltáře baziliky sv. Antonína v Padově, což byla jedna z nejvýznamnějších Donatellových zakázek mimo Florencii. Tyto plastiky nebyly nikdy vystaveny mimo Itálii a v Padově jsou pro diváky přístupné jen velmi omezeně.

Patronem sochaře byl Cosimo de Medici a pro rod Medici vytvořil Donatello svá nejslavnější díla. Byl všestranný tvůrce, který v sochařství neúnavně experimentoval s různými materiály a estetickými nápady. Stal se proto vzorem i pro Michelangela. Sochy a mramorové reliéfy, terakoty a bronzy, které ještě nikdy nebyly vystaveny takto pohromadě, nabídnou divácký zážitek, který se nabízí jen jednou za život. V Berlíně se navíc Donatellovo dílo dostane do dialogu renesančními malíři jako byl Masaccio, Fra Filippo Lippi, Andrea Mantegna nebo Sandro Botticelli, protože stálá expozice berlínské Obrázárny (Gemäldegalerie), která je přímo propojena s výstavou, vlastní jeden z největších souborů raného renesančního malířství na světě.

 

Program zájezdu:

Odjezd v 6.00 z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou. Kolem 11.00 příjezd do Berlína. Po příjezdu návštěva výstavy Donatello – zakladatel italské renesance a poté komentovaná návštěva stálé expozice renesančního umění. V 18.15 odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy kolem 23.30 hodin.

 

Cena za osobu 1390 Kč

 

Přihlášky a podrobnosti k ceně:

https://slantour.cz/zajezdy/zobrazit/berlinska-podzimni-vystava-donatello-zakladatel-italske-renesance

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru