zájezdy za uměním detailberlínské jarní výstavy: hugo van der goes – van gogh 15. století + monetova imprese – nejslavnější dílo impresionismu

BERLÍNSKÉ JARNÍ VÝSTAVY: HUGO VAN DER GOES – VAN GOGH 15. STOLETÍ + MONETOVA IMPRESE – NEJSLAVNĚJŠÍ DÍLO IMPRESIONISMU

20.05.2023 - 21.05.2023

Autokarový zájezd na jarní berlínské výstavy pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Petra Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč.

Berlínská Státní muzea nabízí soubornou výstavu Huga van der Goese, který patřil mezi nejvýznamnější evropské malíře druhé poloviny 15. století. Byl dědicem umění Jana van Eycka, pracoval pro bohaté evropské zákazníky a jeho obrazy nadšeně obdivovali ve Florencii i Botticelli a Leonardo da Vinci. Uprostřed úspěšné kariery se Hugo van der Goes nečekaně zbavil veškerého majetku a odešel do kláštera Roode Klooster u Bruselu. Pravidelně tam maloval, ale opakovaně trpěl i psychickými záchvaty a depresemi. Hugo van der Goes je jakýmsi Vincentem van Goghem pozdní gotiky a severské renesance! Nikdy dosud nebyla výstava tohoto vynikajícího malíře!

Museum Barberini v Postupimi nabízí rozšířenou reprízu pařížské výstavy Imprese, východ slunce. Bilance je věnována slavnému obraz francouzského impresionistického malíře Clauda Moneta, který namaloval právě před 150 lety. Název impresionismus byl odvozen od jména tohoto obrazu. Výstava nabídne toto výjimečné dílo v souvislostech motivu východu nebo západu slunce, jak se objevuje v dílech umělců od doby renesance až do 20. století. Ústředním exponátem je pochopitelně Monetova Imprese zapůjčená z Paříže.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy od Hlavního nádraží v 6.00 hodin, technické zastávky během cesty. Po příjezdu do Berlína návštěva výstavy Huga van der Goese v berlínské Obrazárně, volno v centru města, odjezd na ubytování a noc v tříhvězdičkovém hotelu v Berlíně.

2. den: Dopoledne Museum Barberini v Postupimi (ti, kteří chtějí zůstat v Berlíně, se individuálně přepraví městskou dopravou do centra města), odpoledne volno v centru Berlína s možností návštěvy nových expozic Berlínského státního muzea (umění starého Egypta, antické umění, renesanční a gotické sochařství a byzantská kolekce) nebo Humboltova fóra s novou úžasnou expozicí umění Afriky (slavné Beninské bronzy), Oceánie a předkolumbovské Ameriky (doporučujeme!). V 18.00 odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy kolem 23.00 hodin.

Během cesty autobusem budou přednášky k dílu Hugo van der Goese a k historii vzniku Monetova slavného obrazu Imprese.

 

Cena za osobu 4490 Kč

 

Přihlášky a podrobnosti k ceně:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/berlinske-jarni-vystavy:-hugo-van-der-goes-paris-magnetique-monetova-imprese---vychod-slunce

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru