zájezdy za uměním detailbruggy a gent a výstava jana van eycka

BRUGGY A GENT A VÝSTAVA JANA VAN EYCKA

11.03.2020 - 14.03.2020

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů!

 

11.03. - 14.03.2020

Vyprodáno! REGISTRUJEME NÁHRADNÍKY

18.03. - 21.03.2020

Vyprodáno! REGISTRUJEME NÁHRADNÍKY

25.03. - 28.03.2020

Vyprodáno! REGISTRUJEME NÁHRADNÍKY

 

Zájezd je věnován dvěma historickým městům Belgie: Gentu a Bruggám a velké výstavě Jana van Eycka v Gentu. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, odborník na evropskou gotiku a renesanci. Autokarový zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s jeho Klubem přátel Stavitelů katedrál.

V Gentu navštívíme výstavu Jana van Eycka, evropskou kulturní senzaci roku 2020. Už Albrecht Dürer stál před díly tohoto malíře v ohromení. Realismus v detailech, magičnost v celkovém působení. Malíř neopomněl zanést i za nehty Panny Marie trochu špíny, aby to byla nejen nebeská královna, ale i pozemská dívka současně. Toto vše divák spatří z bezprostřední blízkosti. Poprvé v historii se do Gentu dostanou z celého světa nejvýznamnější obrazy Jana van Eycka! Gigantický projekt souvisí s dokončením restaurování slavného Gentského oltáře bratří van Eycků.

V Bruggách strávíme dvě noci a celý den přímo v centru tohoto nejkrásnějšího města Evropy. Město má kompletně zachovalou středověkou síť ulic a uliček i vodních kanálů, které město spojovaly s mořským přístavem. Najdeme tam brány městského opevnění, četné mosty a můstky, staré přístaviště poeticky nazvané Jezírko lásky, středověký špitál, kláštery a kostely, původní městské tržiště, přečetné měšťanské domy a paláce i gotickou radnici. Pouze italská Siena a Benátky nebo španělské Toledo mohou návštěvníkům nabídnout podobné zážitky.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin od Hlavního nádraží v Praze (parkoviště nad stanicí metra), technické zastávky cestou. Kolem poledne Seligenstadt, malebné historické město v Hesensku, ležící na levém břehu Mohanu. Staré hrázděné domy, středověký palác císaře Fridricha II. z přelomu 12. a 13. století a románský dům na náměstí. Město je rodištěm malíře Hanse Memlinga, který se stal v druhé polovině 15. století nejvýznamnějším umělcem v Bruggách a navázal na odkaz Jana van Eycka. Ubytování v Belgii.

2. den: Dopoledne návštěva velkolepé výstavy Jana van Eycka v muzeu v Gentu se zápůjčkami jeho obrazů z nejslavnějších muzeí v Evropě a USA. Odpoledne po výstavě prohlídka historického centra města Gentu: gotické domy na nábřeží Graslei, středověká tržnice, renesanční radnice, hraběcí hrad postavený po vzoru křižáckých hradů, zbytky opevnění, kostel sv. Mikuláše a katedrála sv. Bavona. Odjezd do Brugg a ubytování v hotelu Ibis v centru města, orientační noční procházka osvětlenými Bruggami.

3. den: Celý den Bruggy, město, kde Jan van Eyck prožil většinu života - návštěva hlavních památek: velké tržiště s domy měšťanů a náměstí Burg s gotickou radnicí (sochařská výzdoba konzol z doby sochaře Slutera), gotický kostel P. Marie (Michelangelova proslulá Madona z roku 1503 až 1506, náhrobky vévody Karla Smělého a jeho dcery Marie, středověké náhrobky, velký oltář Boschova vrstevníka Bernarda van Orly, zasedací prostory rytířů Zlatého rouna), špitál sv. Jana (největší soubor díla malíře Hanse Memlinga - nejvýznamnějšího pokračovatele v odkazu Jana van Eycka), katedrála Spasitele, odpoledne Groeningemuseum se stálou expozicí nejslavnějších obrazů malířů flámské pozdní gotiky (Hugo van der Goes - Smrt P. Marie, Gerard David - obrazy soudů a triptych sv. Jana Křtitele, Hieronymus Bosch je zde zastoupen triptychem Posledního soudu). Součástí prohlídky bude i projížďka lodí po Bruggách - celé město je totiž propojeno sítí vodních kanálů, takže připomene italské Benátky. A večer ochutnáme také místní gastronomickou specialitu: vařené mořské mušle na víně. Noc v Bruggách.

4. den: Zastávka v Německu v Bonnu nebo ve Frankfurtu nad Mohanem - místo bude aktualizováno, až budou zveřejněny nejatraktivnější výstavy, které se v Německu konají. Příjezd do Prahy v nočních hodinách.

 

Cena 9990 Kč obsahuje 3x nocleh v hotelu, 3x snídani, časovou vstupenku na výstavu Jana van Eycka v Gentu, dopravu autokarem, služby průvodce CK, osobní audiosystém

 

Přihlášky:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/belgii-po-stopach-malire-jana-van-eycka


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru