zájezdy za uměním detailbudapešť a výstava tajemný svět hieronyma bosche - mezi peklem a rájem

BUDAPEŠŤ A VÝSTAVA TAJEMNÝ SVĚT HIERONYMA BOSCHE - MEZI PEKLEM A RÁJEM

30.06.2022 - 02.07.2022

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů těchto stránek. Průvodcem zájezdu je historik umění PhDr. Peter Kováč, odborník na pozní gotiku a renesanci. Zájezd autobusem bez nočních přejezdů.

Třetí největší výstava Hieronyma Bosche za posledních padesát let!

Muzeum krásných umění v Budapešti letos nabízí jedinečnou bilanci tvorby slavného malíře Hieronyma Bosche, tradovaného předchůdce všech surrealistů. V Maďarsku bude zastoupena celá polovina Boschovy tvorby! Ostatní exponáty, které malířovy originály doplní, nabídnou díla jeho předchůdců a následovníků, kteří ve svých obrazech používají podobné symboly a fantazijní představy jako sám Bosch. Výstava tak představí Boschovo dílo v souvislostech jeho doby přelomu 15. a 16. století, což třeba dvě poslední velké výstavy Bosche Holandsku a Španělsku nenabízely. Budapešťská přehlídka s téměř 90 uměleckými díly je nejen nejobsáhlejší výstavou Boschova díla ve střední Evropě, ale také jednou z nejvýznamnějších výstav Boschova díla za posledních padesát let.

Zápůjčky pro budapešťskou výstavu poskytlo přibližně padesát veřejných a soukromých uměleckých sbírek z Evropy a USA, mimo jiné sem svoje nejcennější poklady zapůjčilo Museum Louver v Paříži, Metropolitní muzeum v New Yorku, Uměleckohistorické muzeum ve Vídni, Muzeum v Bruggách, Morgan Library v New Yorku, Museum Boijmans Van Beuningen v Rotterdamu, Rijksmuseum v Amsterdamu, National Gallery v Londýně, J. Paul Getty Museum v Los Angeles nebo Museo Nacional del Prado v Madridu. Výstavu doprovází obsáhlý anglický katalog s příspěvky nejvýznamnějších světových odborníků.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: odjezd z Prahy v pátek v 06.00 hodin od Hlavního nádraží. Odpoledne příjezd do centra Budapešti, ubytování v hotelu a společná odpolední a podvečerní prohlídka centra města soustředěná na historické a secesní stavby města. Noc v hotelu.

2. den: dopoledne výstava Hieronymus Bosch mezi peklem a rájem + odpoledne komentovaná prohlídka stálých sbírek Muzea krásných umění s velmi kvalitní kolekcí italského a nizozemského renesančního umění od XIII. do XVIII. století, poklady starého španělského malířství s velkou kolekcí děl El Greca, vynikající díla reprezentují francouzské malířství XIX. - XX. století, průvodcem bude Dr. Peter Kováč, podvečerní procházka centrem Budapešti. Noc v hotelu.

3. den: Královská rezidence a komentovaná prohlídka Maďarské národní galerie, zejména rozsáhlý soubor gotického umění (velká část pochází ze Slovenska včetně díla Pavla z Levoči). Odpoledne cesta zpět do ČR, příjezd do Prahy kolem 23.00 hodin.

Ubytování v tříhvězdičkovém hotelu v centru města!

 

Cena za osobu 5990 Kč

Je potřeba si dopředu objednat u cestovní kanceláře i vstupenku na výstavu Hieronymus Bosch (350 Kč, senioři nad 63 let 180 Kč)!

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

doprava autokarem

2x ubytování

2x snídaně

služby průvodců

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

vstupy do objektů

pojištění

 

Přihlášky:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/budapest-a-tajemny-svet-hieronyma-bosche

KONTAKTY SLAN tour:

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru