zájezdy za uměním detailitálie mezi gotikou a renesancí: jižní toskánsko a umbrie

ITÁLIE MEZI GOTIKOU A RENESANCÍ: JIŽNÍ TOSKÁNSKO A UMBRIE

10.04.2019 - 15.04.2019

VYPRODÁNO - REGISTRUJEME POUZE NÁHRADNÍKY!

Autobusový zájezd bez nočních přejezdů!

Exkurze krok za krokem mapuje vynikající památky architektury, sochařství a malířství z okolí města Sieny a z jihu Toskánska a Umbrie i dalších málo známých částí Itálie. Může nabídnout velké poklady málo známé italské gotiky (uvidíme dvě nejslavnější gotické katedrály v Itálii) a mistrovská díla zakladatelů slávy italské renesance Michelangela, Simone Martiniho, Giovanniho Pisana, Lorenzo Maitani nebo Antonio da Sangallo. Jih Toskánska patří mezi oblasti prakticky nedotčené zájmem českých cestovních kanceláří. Milovníky vína navíc potěší, že se náš zájezd věnuje i oblasti Il Chianti, proslulé nejlepšími italskými vinicemi.

Zájezd speciálně tematicky připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, autor knihy Úsvit renesance o počátcích renesance v Itálii a Zrození génia o toskánském umění mezi gotikou a renesancí. Autokarový zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy ve středu 10.04.2019 v 6.00 hodin. Noc ve čtyřhvězdičkovém hotelu v toskánském městě Pratu.

2. den: GROPINA - jedinečný středověký kostel s mramorovou kazatelnou ze 12. století (mistrovská ukázka tzv. románské renesance v Itálii). Odpoledne SIENA. Po ubytování orientační prohlídka města - románská a gotická katedrála Panny Marie (podlahové mozaiky se sienskými motivy, kazatelna rodiny Pisanů z 13. stol., vitráže malíře Duccia, sochy mladého Michelangela, sochy barokního římského sochaře Berniniho), Muzeum katedrály (Ducciova Maesta, vrcholné dílo deskové malby 14. stol., sochařské dílo Giovanniho Pisana - gotické plastiky sejmuté z fasády katedrály), podzemí katedrály s freskami z 12. století (nejranější ukázka malířství v Sieně), baptisterium s unikátní křtitelnicí florentských mistrů Donatella a Ghibertiho a sienského sochaře Jacopa della Quercio, renesanční fontány Forte Gaia - Jacopo della Quercia, paláce významných sienských rodin a Palazzo Publico. Noc v čtyřhvězdičkovém hotelu v centru Sieny.

3. den: ORVIETO - město postavené na obrovském vulkanickém pahorku, původně centrum Etrusků, později oblíbené místo pobytu papežů chlubící se gotickou katedrálou - jednou z nejvýznamnějších v Itálii - stavitelem byli sienský architekt a sochař Ramo di Paganello a Lorenzo Maitani (mj. autor úchvatného Posledního soudu na fasádě kostela). Katedrála se chlubí také velkolepou freskovou výzdobou od renesančního malíře Luky Signorelliho, kterou obdivoval už Vasari a stala se inspirací i pro Michelangela. Muzeum katedrály s deskovými obrazy sienského malíře Simona Martiniho a plastikami Lorenza Maitaniho, studna Pozzo di San Patrizio, kterou nechal vyhloubit papež Klement VII. v roce 1527 (uniktání renesanční inženýrské dílo architekta Sangalla mladšího). Kostel San Domenico s jedinečným náhrobkem sochaře Arnolfa di Cambio. Odpoledne VITERBO - původně důležité etruské centrum, ve 13. století hlavní sídlo papeže; čtvrt San Pellegrino, nejstarší a nejzachovalejší část Viterba s úzkými uličkami, lemovanými středověkými domy svěžemi, dóm z 12. století se zvonicí, pompézním průčelím ze 16. století, Palazzo Papale - sídlo papežů, románský kostel Santa Maria della Verita s freskami z 15. století od Lorenza da Viterbo. Krátká zastávka u slavného poutního chrámu v MONTEPULCIANO, architektonický šperk odevírající italskou vrcholnou renesanci, dílo architekta Antonio da Sangallo. Noc v čtyřhvězdičkovém hotelu v centru Sieny.

4. den: SIENA - dopolední a odpolední procházka městem, krok za krokem poznávání sienského umění doby gotiky a renesance a komentovaná prohlídka obrázárny Pinacoteca Nazionale di Siena. Noc v čtyřhvězdičkovém hotelu v centru Sieny.

5. den: PERUGIA - slavné etruské město v Umbrii. Velká fontána - dílo sochařů Nicoly a Giovanniho Pisanů (unikátní kamenná encyklopedie středověku), Palazzo dei Priori - městský palác s galerií Galleria Nazionale dell´Umbria (díla sienského malíře Duccia, Pietra della Francesca, Fra Angelica, Pinturicchia, fontána Arnolfa di Cambio); Collegio del Cambio - fresky Perugina; odpoledne ASSISI a zejména bazilika sv. Františka, která je totiž nenahraditelnou galerií italské malby konce 13. a první poloviny 14. století. Tvořil tu skoro každý, kdo tehdy v evropském umění něco znamenal: vedle florentských mistrů jako byl Cimabue a Giotto tam malovali sienští umělci jako Pietro Lorenzeti a Simone Martini (unikátní cyklus o sv. Martinovi). Noc v čtyřhvězdičkovém hotelu v Pratu.

6. den: Cesta do Prahy v pondělí

 

Cena za osobu 14890 Kč

 

Podrobnější informace k ceně a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/italie-mezi-gotikou-a-renesanci:-jizni-toskanska-a-umbrie

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na pobočkách:

SLAN tour, s.r.o.

cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48

 

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru