zájezdy za uměním detailmnichov: výstavy anthonis van dyck v alte pinakothek, matisse, miró, picasso a le corbusier v kunsthalle münchen + předvánoční trhy

MNICHOV: VÝSTAVY ANTHONIS VAN DYCK V ALTE PINAKOTHEK, MATISSE, MIRÓ, PICASSO A LE CORBUSIER V KUNSTHALLE MÜNCHEN + PŘEDVÁNOČNÍ TRHY

14.12.2019

VYPRODÁNO! REGISTRUJEME NÁHRADNÍKY.

Zájezd autobusem bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.

Barokní malíř Anthonis van Dyck měl od dětství neuvěřitelný talent - na reprodukci je jeho autoportrét, který vytvořil v 16 letech! Fromentin o něm výstižně napsal, že zůstával mlád i ve své zralosti a nezmoudřel ani na sklonku života. Začínal v Rubensově ateliéru a jako třicátník se stal dvorním malířem anglického krále. Když Rubens v květnu 1640 zemřel, chopil se van Dyck příležitosti, aby se prohlásil za jeho uměleckého dědice a začal objíždět všechny velké zákazníky bývalého mistra. Horečná aktivita se mu ale vymstila. Vyčerpaný a nemocný zemřel 9. prosince 1641 v pouhých 42 let. Zanechal po sobě ale úžasné dílo, které nově přibližuje speciální výstava v mnichovské Alte Pinakothek, která shrnuje několikaletý podrobný průzkum jeho obrazů.

Kunsthalle München v centru města nabízí současně unikátní výstavu, která představí moderní tapisérie vytvořené ve slavné Manufacture des Gobelins v Paříži, které vznikly ve spolupráci s nejslavnějšími moderními umělci. Prakticky poprvé ve střední Evropě tak uvidíme originální díla Henriho Matisse, Pabla Picassa, Le Corbusiera, Joana Miróa und Louise Bourgeois. Výstava nabízí zcela netradiční pohled na umění klasiků moderního malířství 20. století.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

V sobotu 14. prosince 2019 odjezd autobusem v 06:00 z Prahy od Hlavního nádraží v Praze (parkoviště nad stanicí metra Hlavní nádraží), příjezd do Mnichova kolem 11.00 hodin. Prohlídka výstavy barokního malíře Anthonise van Dycka v Alte Pinakothek a výstavy tapisérií Henriho Matisse, Pabla Picassa, Le Corbusiera, Joana Miróa und Louise Bourgeois v Kunsthalle München. Poté volno v centru města s možností návštěvy vánočních trhů. Čas bude i na výborné bavorské pivo, pečené kaštany a bavorské klobásky. Odjezd z Mnichova v 18.30 hodin, příjezd do Prahy kolem 23.00 hodin.

Cena za osobu: 1200 Kč

 

Přihlášky a podrobnosti k ceně:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/mnichov:-vystavy-a-predvanocni-trhy

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o.

cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru