zájezdy za uměním detailmnichovské podzimní výstavy: venezia 500 - benátská renesance + turner - velikán romantismu

MNICHOVSKÉ PODZIMNÍ VÝSTAVY: VENEZIA 500 - BENÁTSKÁ RENESANCE + TURNER - VELIKÁN ROMANTISMU

17.11.2023

VYPRODÁNO! REGISTRUJEME POUZE NÁHRADNÍKY

Mnichov na podzim nabízí dvě velmi atraktivní výstavy: Expozici VENEZIA 500 o benátské malbě na přelomu 15., a 16. století a soubornou výstavu díla JOSEPHA MALLORDA WILLIAMA TURNERA. Autokarový zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Petra Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč.

Expozice VENEZIA 500: revoluce benátského renesančního malířství ve výstavních prostorách Alte Pinakothek v Mnichově nabídne široké panorama umění v Benátkách na přelomu 15. a 16. století. Ve městě tehdy působili malíři Giovanni Bellini, Giorgione, Palma Vecchio, Lorenzo Lotto, a později i Tizian a Tintoretto. Jejich obrazy budou hlavní atrakcí této ojedinělé mezinárodní bilance. Výstava nabídne 15 mistrovských děl z mnichovské sbírky a přibližně 70 mezinárodních zápůjček. Zvláštní specifikou benátské malby byly portréty krásných kurtizán a obrazy spojující mytologické a biblické výjevy s krásnou krajinou podhůří Alp. Benátská renesance, která je velkým tématem dějin umění, se od florentské a římské renesance odlišuje zájmem o poetiku obrazů a používáním rafinované barevné harmonie.

Lenbachhaus, proslulý stálou sbírkou slavné expresionistické skupiny Blaue Reiter, nabízí soubornou výstavu díla JOSEPHA MALLORDA WILLIAMA TURNERA, který je považován za revolučního malířského inovátora a průkopníka modernismu. MJ. výrazně ovlivnil francouzské impresionisty. Zejména Monet objevil jeho obrazy v Londýně, kde společně s Pisarrem pobýval za francouzsko-pruské války. Obdivoval Turnerův zájem o světlo, barvy i volnou techniku olejomalby, která vyvolávala dojem lehkosti, jakou má akvarel. Turner je společně s Casparem Davidem Friedrichem považován za nejvýznamnějšího krajináře doby romantismu. Vypěstoval si mimořádný malířský cit pro vystižení melancholické nálady a měnící se podoby krajiny či města během dne a za různého počasí. Častokrát opakovaně maloval stejné prostředí, třeba Londýn nebo Benátky, aby tyto proměny v obrazech změny zachytil. Výstavu pořádá Lenbachhaus ve spolupráci s londýnskou Tate Gallery.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

Odjezd v pátek 17. listopadu v 6.00 z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou. Kolem 11.00 příjezd do Mnichova. Po příjezdu návštěva výstavy VENEZIA 500. Odpoledne prohlídka výstav WILLIAMA TURNERA. V 18.00 odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy kolem 23.30 hodin.

Cena za osobu 1790 Kč

 

Přihlášky a podrobnosti k ceně:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/mnichovske-podzimni-vystavy:-benatska-renesance--turner---velikan-romantismu

 

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru