zájezdy za uměním detailmuzeum louvre v abu dhabi a umění v emirátech (letecký zájezd)

MUZEUM LOUVRE V ABU DHABI A UMĚNÍ V EMIRÁTECH (letecký zájezd)

28.11.2018 - 02.12.2018

Muzeum Louvre v Abu Dhabi se nachází na ostrově Saadiyat (tzv. "Cultural District"), což je dnes místo, kde si podávají ruce největší architekti světa. Výstavní plocha 8000 čtverečních metrů z něj činí jedno z největších muzeí umění v arabských zemích. Architekt Jean Nouvel vyprojektoval unikátní stavbu, která vypadá jako gigantický létající talíř, který přistál na břehu moře. Paříž zapůjčila do muzea na deset let významná umělecká díla, sochy a obrazy, které dokumentují dějiny umění od starého Egypta a antického Řecka až po moderní malířství a sochařství. Zastoupena jsou díla malířů doby renesance a baroka, ale také, Manet, Gauguin, Magritte i Picasso. Protože muzeum má naznačit dialog východu a západu během mnoha staletí, jsou vystavené vedle uměleckých děl evropského středověku archeologické poklady Předního východu i umění z Číny, Japonska a Indie. Podle všech ohlasů je tato bilance ohromující! Součástí zájezdu bude také poznání moderní architektury v Emirátech.

Letecký zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění a umělecký kritik PhDr. Peter Kováč.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: odlet z Prahy do Dubaie pozdě večer.

2.den: ráno přílet do Dubaie, transfer  autokarem z Dubaie do Abu Dhabi, ubytování v čtyřhvězdičkovém hotelu Ramada v Abu Dhabi. Odpoledne ABU DHABI City tour (včetně návštěvy mešity šejka Al Zayeda), fascinující moderní architektura.

3.den: celodenní prohlídka Muzea Louvre Abu Dhabi.

4.den: volno nebo fakultativní výlety - dopoledne Ferrari World, odpoledne Desert Safari nebo celodenní Al Ain. Případně individuálně - obchody a nákupní centra, tržiště či odpočinek na pláži a koupání v moři.

5.den: po snídani odjezd z Abu Dhabi do Dubaie. Polodenní prohlídka Dubaie (Zlatý trh, Velká mešita Jumeirah, pevnost Al Fatidi, Burj Al Arab aj.). Odpoledne příjezd na letiště, odlet v podvečer zpět do Prahy. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

 

Fakultativní výlety za příplatek:

Desert safari s večeří

Kdo chce zažít pořádnou porci adrenalinu, může se zúčastnit výletu, kde jsou dopravním prostředkem terénní automobily s pohonem všech čtyř kol. Odjezd během odpoledne na poušť, kde během naší vzrušující jízdy po dunách uděláme několik zastávek vhodných k focení, včetně té při západu slunce. Během večera si můžete vychutnat skvělou barbecue večeři spojenou s místní zábavou (shisha, malování henou, břišní tance, aj.)

Celodenní Al Ain s obědem

Celodenní výlet do zeleného městečka Al Ain, tradičního sídla šejků, nám ukáže ten pravý pouštní život plný překrásných oáz, léčivých pramenů a datlových palem. Návštěva Národního muzea Al Ain je nezbytnou podmínkou, stejně jako výlet na velbloudí trh. Bohatství kultury, které se nachází v tomto bývalém pouštním obchodním centru zahrnuje především bazary pocházející až z 18. století. Vydáme se také na horu Jebel Hafeet, která nabízí dechberoucí výhled na město Al Ain. Po této úžasné prohlídce vás zveme na oběd do hotelu. Následně se vydáme zpět do Abu Dhabi.

Ferrari World

Ferrari World je tematický zábavní park Ferrari na ostrově Yas v Abu Dhabi. Centrální park se nachází pod střechou o rozloze 200.000 m², což je největší krytý zábavní park na světě.

 

Cena 25990 Kč

Podrobnosti a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/louvre-v-abu-dhabi-a-umeni-v-emiratech

 

KONTAKTY SLAN tour v pracovní dny:

telefon 312 520084, mobil 604 255018, info@slantour.cz, skype: slantour-centrala

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o., cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře SLAN tour, s.r.o.: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru