zájezdy za uměním detailnepál: umění a příroda - královská města na seznamu kulturních památek unesco a štíty himalájí

Nepál: Umění a příroda - královská města na seznamu kulturních památek UNESCO a štíty Himalájí

07.03.2018 - 15.03.2018

VYPRODÁNO! REGISTRUJME POUZE NÁHRADNÍKY

Zájezd vám představí královská města Nepálu, jejichž historická centra jsou zapsána na seznamu světových památek UNESCO, nabídne vám výhledy na himálajské osmitisícovky společně s krátkými nenáročnými výstupy na některý z vrcholků himálajského předhůří. Poznáte unikátní newarskou architekturu a nahlédnete i do života v buddhistických chrámech. Na závěr se pak zastavíte v Dubai, kde budete moci vyzkoušet pláže teplého moře Perského zálivu či nákupy na četných místních bazarech.

Letecký zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč a speciální průvodce SLAN tour a znalec Nepálu.

Podívejte se na speciální stránky SLAN tour:

http://nepal.slantour.cz/

 

Tento speciální zájezd má nadstandartní rozsah služeb (letecký transfer z Pokhary zpět do Káthmándú, veškerá doprava v Nepálu v základní ceně, 2 průvodci na skupinu) i vyšší kvalitu hotelů (spíše v kategorii 4*, než uváděné 3*), než ostatní zájezdy do Nepálu, které pravidelně pořádá SLAN tour.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Pozdě večer sraz na letišti v Praze a odbavení  k letu do Nepálu.

2.den: Krátce po půlnoci odlet z Prahy do Dubaje (00:40 - 09:35, let trvá 6 hodin).  Přestup na další let do KATHMANDU (12.10 - 17.55, let trvá 5 hodin). Ve večerních hodinách přílet do Kathmandu. Transfer do hotelu (v centru Kathmandu - čtvrti Thamel) a ubytování v hotelu.

3.den: Dopoledne procházka čtvrtí Thamel (turistické centrum KATHMANDU) a návštěva královského komplexu paláců na DURBAR SQUARE. Budete moci obdivovat nádheru newarské dřevěné architektury. Čtvrť Thamel je de facto jedním obrovským tržištěm, kde můžete koupit prakticky cokoliv. A za ceny, které vás v mnoha případech doslova nadchnou. Zejména ty z vás, kteří dovedou o konečné ceně s místními obchodníky smlouvat. V četných prodejnách starožitných předmětů pak můžete na nějaké zastrčené a zaprášené poličce narazit i na opravdové historické unikáty.

Odpoledne návštěva chrámového komplexu PAŠUPATINATH, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Chrám je dodnes místem pohřebních obřadů místních hinduistů, tzv. ghatů. Místo je přirovnáváno k indickému Varanásí, řeka Bagmati ústí do posvátné Gangy. Dále návštěva blízké stupy BOUDHA, jedné z největších na světě a přilehlého budhistického kláštera.

Pokračovat budeme návštěvou SWOYAMBHU (památka UNESCO) - tzv. opičí chrám na kopci nad městem. Místo je významným centrem nepálského budhismu a nabízí nádherné vyhlídky na město i panoráma okolních hor.

4.den: Přejezd z Kathmandu do Pokhary. Po cestě zastávku v BANDIPURU - malém tradičním horské městečku, která nabízí jak unikátní dochovanou newarskou architekturu, tak i výhledy na himálajské vrcholky. Za jasného počasí je možno kochat se výhledy na Ganesh Himal, Himala Chuli, Manaslu, Annapurnu. POKHARA (900 m n. m.) je jednoznačně nejnavštěvovanějším nepálským městem. Cesta do Pokhary bude trvat cca 8 hodin. Říká se, že oblast Pokhary patří k jedněm z nejkrásnějších míst na světě. Přispívá k tomu především úchvatné panoráma himalájských osmitisícovek nad městem i půvabné jezero Phewa.

5.den: Časně ráno vyjížďka na SARANGKOT - kopec, který se tyčí nad městem a jezerem cca ve výšce 1500 m n. m. Čeká vás cca 30 minutový turistický výstup na vrchol. Z jeho úbočí se vám (za dobrého počasí) odkryje panoráma skupiny velehor kolem ANNAPURNY (8091 m). Himalájské osmitisícovky se nacházejí severně od města. Na horizontu je uvidíte ve vzdálenosti cca 25 - 30 km. Výhledům dominuje strmý štít Fish Tale (Machapuchhre, 6997 m). Za dobré viditelnosti můžete spatřit i vzdálenější Dhaulagiri (8167 m) a Manaslu (8163 m). Návrat na snídani do hotelu. Dále dopoledne  zamíříme k vodopádům DEVIS FALL a přilehlému komplexu jeskyní GUPTESHWOR. A také k  tzv. Pagodě míru, která se nachází na kopci nad jezerem. Odpoledne návrat do hotelu. Volný čas můžete využít k procházce po Pokhaře nebo si můžete půjčit loďku a projet se po jezeře.

6.den: Po snídani transfer na letiště v POKHAŘE a přelet z Pokhary zpět do Káthmándú.  Let trvá cca 30 minut. Po příletu do Kathmandu následuje transfer do hotelu v Kathmandu.

7.den: Celodenní výlet do himalájského předhůří v oblasti Nagarkotu. NAGARKOT nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). Po krátkém turistickém výstupu se dostanete až do výše 2150 metrů. Dále pak návštěva patrně nejkrásnějšího královského města Nepálu - BHAKTAPURU. Bhaktapur leží cca 15 km východně od Kathmandu a je dalším z bývalých královských nepálských měst. Centrum města se po rozsáhlé rekonstrukci zařadilo mezi skvosty světové chrámové architektury. Bhaktapur je významným střediskem řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. V podvečer návrat do hotelu v Kathmandu.

8.den: Dopoledne návštěva Patanu. PATAN je jedním ze tří bývalých královských nepálských měst. Nachází se několik kilometrů jižně od Kathmandu. Centrem města je opět Durbar Square s hlavním chrámem Krishna, který zdobí 21 věžiček. Historické náměstí je plné nádherných staveb s vyřezávanými okny a římsami a paláců ze dřeva a červených pálených cihel. Odpoledne transfer na letiště a odlet z Kathmandu zpět do ČR (18:55 - 22:35). Ve večerních hodinách přílet do Dubaie. Tranzitní nocleh v Dubai.

9.den: Dopoledne volno v Dubai, které můžete využít k návštěvě některého z oblíbených místních trhů či odpočinku na pláži. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet z Dubaie zpět do Prahy (19:15 - 22:35).  Přílet do Prahy ve večerních  hodinách.

 

Cena za osobu 48 990 Kč

Podrobnosti k zájezdu a přihláška:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/kralovska-mesta-nepalu-a-stity-himalaji

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE:

leteckou dopravu z Prahy do Kathmandu a zpět, včetně letištních tax, letenku Pokhara - Kathmandu, 1x tranzitní nocleh v Dubaji, 4x nocleh v hotelu 3* v Kathmandu, 2x nocleh v hotelu 3* v Pokhaře, 7x snídaně, transfery autokarem v Nepálu dle programu, transfery z letiště do hotelu a zpět v Dubai, služby českého průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

vízum do Nepálu - vyřizuje se na místě po příletu na letišti za poplatek 25 USD + místní dopravu v Dubai

KONTAKTY SLAN tour v pracovní dny:

telefon 312 520084, mobil 604 255018, info@slantour.cz, skype: slantour-centrala

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o., cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře SLAN tour, s.r.o.: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru