zájezdy za uměním detailnew york a filadelfie - metropole umění: letecký zájezd za uměním do slavných muzeí a galerií, na představení metropolitní opery i na muzikály na broadwayi

NEW YORK A FILADELFIE - METROPOLE UMĚNÍ: letecký zájezd za uměním do slavných muzeí a galerií, na představení Metropolitní Opery i na muzikály na Broadwayi

19.04.2018 - 25.04.2018

VYPRODÁNO! REGISTRUJEME POUZE NÁHRADNÍKY!

Zveme vás na unikátní cestu do New Yorku a Filadelfie za malířstvím, sochařstvím a architekturou, do slavných muzeí a galerií, na představení Metropolitní Opery i na muzikály na Broadwayi. Letecký zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění a umělecký kritik PhDr. Peter Kováč. Hotel máme přímo v srdci New Yorku u Time Square, což samo o sobě nabízí možnost poznat pulzující život New Yorku jako světové metropole umění.

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Dopoledne odlet z Prahy do New Yorku. Přílet do NEW YORKU odpoledne místního času, transfer a ubytování v hotelu.  Večer seznamovací procházka centrem města při které nemůžeme vynechat známé trojúhelníkové náměstí Time Square ani proslulou Broadway.

2.den: Dopoledne nejprve zavítáme do CENTRAL PARKU, ale hlavním  bodem programu je však návštěva METROPOLITAN MUSEUM OF ART - celodenní komentovaná prohlídka muzea soustředěná na umělecká díla období antiky, středověku, renesance a baroka. Metropolitan Museum je jedno z nejslavnějších a největších uměleckých muzeí světa, otevřené v roce 1880 v areálu Central Parku v samém srdci Manhattanu. Zastoupeny jsou bohatě vybavené kolekce umění starého Egypta a Mezopotámie, antického Řecka a Říma, předkolumbovského umění, umění přírodních národů, umění islámu, evropského malířství a sochařství od gotiky až po 20. století, nádherná kolekce renesance a impresionismu, užitého umění, módy, zbraní, nábytku, hudebních nástrojů. Zastávka u GUGGENHEIMOVA MUSEA s výkladem o jeho unikátní architektuře.

3.den: Dopoledne navštívíme CLOISTERS speciální část Metropolitního muzea - expozici středověkého umění v unikátním objektu Cloisters, což jsou originální románské kláštery, které byly rozebrány a lodí přivezeny ze Španělska a Francie do New Yorku. Odpoledne METROPOLITAN MUSEUM OF ART - 2. část: komentovaná prohlídka sbírek francouzských impresionistů a postimpresionitů a klasiků moderního umění, zejména obrazy Moneta, Degase, Cézanna, van Gogha a Gauguina. K večeru fakultativní návštěva METROPOLITNÍ OPERYOPERA TOSCA. Pro ty, kteří nejdou do opery možnost podvečerní návštěvy GUGGENHEIMOVA MUSEA - soukromé muzeum moderního umění založené Solomonem R. Guggenheimem, originální dílo architekta Franka Lloyda Wrighta ( večer je muzeum otevřeno za dobrovolné vstupné).

4. den: Fakultativně celodenní  výlet do FILADELFIE (doprava linkovým busem). Město má významné postavení v historii Spojených států, byly zde sepsány Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států. V letech 1790-1800 sloužilo jako hlavní město USA. Stejně jako New York ovlivňovalo toto město vkus a zájmy Američanů, bylo centrem vybraného stylu a kultury. Navštívíme unikátní BARNES FOUNDATION čili sbírku dr. Barnese, která obsahuje mimo jiné 180 obrazů Renoira, 69 Cézanna a 60 Matisseho. Milovník umění vše koupil, aby ve své sbírce vyučoval zájemce modernímu umění. Dále si prohlédneme Muzeum umění ve Filadelfii (PHILADELPHIA MUSEUM OF ART), které patří mezi největší muzea umění ve Spojených státech. Jeho sbírky obsahují více než čtvrt miliónu exponátů. Zajímat nás budou vedle starých mistrů jako je Bosch, Rogier van der Weden, Jan van Eyck, El Greco nebo Poussin, zejména bohatě zastoupená díla francouzských impresionistů a postimpresionistů a klasiků moderního umění. Pro zájemce možnost návštěvy nedalekého RODINOVA MUZEA, nejstarší kolekce děl slavného francouzského sochaře na světě. V podvečer návrat zpět do New Yorku.

V případě, že nevyužijete výletu do Filadelfie, máte volný den k prohlídce New Yorku. Můžete si udělat např. výlet k soše Svobody či se projít Latinskou či Čínskou čtvrtí.

5.den: Dopoledne individuální prohlídka MUSEUM OF MODERN ART: v expozici jsou reprezentativní díla kubismu, surrealismu, abstrakce, futurismu, Pařížské školy, expresionismu, abstraktního expresionismu a pop-artu. K nejslavnějším tam patří Avignonské slečny Pabla Picassa a dále obrazy van Gogha, Chagalla, Dalího, Pollocka, Bacona a dalších velkých osobností umění 20. století. Obsáhlá kolekce fotografie, sochařství a designu. Odpoledne navštívíme nejvýznamnější architektonická díla v centru New Yorku, nejslavnější stavby ve stylu art-deco: Rockefellerovo centrum a Empire State Building, Brooklynský most - unikátní technickou památku 19. století a Ground Zero – působivý architektonický památník bývalých Dvojčat. Večer pro zájemce společná návštěva muzikálů na Broadwayi.

6.den: Dopoledne pokračování návštěv newyorských galerií: FRICK COLLECTION - proslulá soukromá umělecká sbírka továrníka Henry Clay Fricka (1849-1919) v autentickém prostředí městské rodinné vily (bohaté sbírky obrazů Turnera, Holbeina, van Eycka, Constabla, Vermeera a Fragonarda) nebo možnost nákupů ve slavném obchodním domě Macy's Herald Square, který je pěšky 15 minut od našeho hotelu. Odpoledne transfer na letiště, ve večerních hodinách odlet zpět do ČR.

7.den: V průběhu dne přílet  do Prahy.

 

Základní cena 45 990 Kč (letecká doprava Praha - New York a zpět, včetně letištních tax, 5x nocleh v tříhvězdičkovém hotelu v New Yorku na Manhattanu, 2-lůžkový pokoj, transfery z letiště do hotelu a zpět, služby odborného průvodce; za celodenní výlet do Filadelfie je příplatek 1250 Kč).

 

Podrobnější informace k ceně a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/new-york-a-filadelfie---metropole-umeni

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o.

cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru