zájezdy za uměním detailpaříž - metropole umění (paříž gotiky, paříž impresionistů a paříž zakladatelů moderního umění

PAŘÍŽ - METROPOLE UMĚNÍ (PAŘÍŽ GOTIKY, PAŘÍŽ IMPRESIONISTŮ A PAŘÍŽ ZAKLADATELŮ MODERNÍHO UMĚNÍ

15.11.2017 - 19.11.2017

VYPRODÁNO PRO ČLENY KLUBU SK! VOLNÁ JSOU POUZE MÍSTA ZA PŘÍPLATEK

Během pěti dní poznáme Paříž jako královské město evropské gotiky, Paříž jako město Moneta a Rodina, Paříž impresionistů a Paříž jako město Picassa a Brancusiho a zakladatelů moderního umění. Letecký zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour. Zájezd je připraven ve spolupráci s historikem umění a publicistou PhDr. Petrem Kováčem, autorem knihy o pařížské královské kapli Sainte-Chapelle a o umění Paříže v době vlády Ludvíka Svatého. Bude i čas na individuální návštěvu atraktivních podzimních pařížských výstav.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den středa 15. listopadu 2017

Odlet z Prahy do Paříže. Po příletu následuje transfer a ubytování v hotelu. Dále podvečerní procházka centrem města, individuální volno, možnost návštěvy podzimních pařížských výstav.

 

2. den čtvrtek 16. listopadu 2017: PAŘÍŽ GOTICKÁ

Komentovaná prohlídka těchto objektů: Klášter a kostel Saint-Denis - první gotická architektura v Evropě, hroby králů a královen, pohřební korunovační klenoty francouzských králů. Západní průčelí bylo nově restaurováno a poprvé jsou vidět nádhdrné raně gotické portály, která něchal vytvořit slavný opat Suger. Gotická katedrála Notre-Dame v centru Paříže - její architektura a sochařská výzdoba s návštěvou muzea katedrály o její historii. Královská kaple Sainte-Chapelle, zázrak gotické architektury a sklomalby. Středověký kostel Saint-Germain-l'Auxerrois – jeho vitraje byly inspirací pro obrazy malíře Františka Kupky a Saint-Séverin – kostel ve stylu tzv. stylu flamboyantní gotiky. Vincennes - dokonale zachovalý hrad krále Karla V., který lze ve 14. století srovnat s Karlštejnem Karla IV.

 

3. den pátek 17. listopadu 2017 (státní svátek v ČR): PAŘÍŽ MALÍŘE MONETA, SOCHAŘE RODINA A IMPRESIONISTŮ

Komentovaná prohlídka těchto muzeí: Musée Marmottan – muzeum impresionistů se slavným Monetovou malbou Imrese – východ slunce (obraz dal název celému hnutí impresionistů) a s díly Degase, Maneta, Pissarra, Renoira, Gauguina a Signac. Musée Marmottan nabízí především málo známou kolekci díla Claude Moneta. Musée Rodin – nově rekonstruované muzeum sochařské tvorby slavného Rodina, prohlídka jeho soukromé umělecké sbírky velkého sochaře a sochařské zahrady se slavným díly jako je Brána pekla, Myslitel, Balzac nebo Občané z Calais. Musée de l'Orangerie – Monetovy lekníny, muzeum nazývané Sixtinskou kaplí impresionismu. Pro zájemce možnost individuální návštěvy Musée d´Orsay – muzea pařížského umění 2. poloviny 19. století.

 

4. den sobota 18. listopadu 2017: PAŘÍŽ MALÍŘE PICASSA, SOCHAŘŮ BRANCUSIHO A BOURDELLA

Komentovaná prohlídka těchto muzeí: Musée Picasso – velkolepě rekonstruované muzeum s největší sbírkou zakladatele moderního umění, přehled Picassova díla od modrého a růžového období, přes kubismus, surrealismus až po pozdní tvorbu. Ateliér Brancusi – rekonstrukce ateliéru slavného zakladatele moderního sochařství Constantina Brancusiho. Musée Bourdelle – muzeum a ateliér zakladatele moderního sochařství, který ovlivnil Matisse, Giacomettiho a našeho Gutfreunda. Podvečerní procházka uměleckou čtvrtí Montmartre s návštěvnou míst, kde žil Pablo Picasso a kde vznikl slavný obraz Avignonské slečny.

5. den neděle 19. listopadu 2017: Volno a průběhu dne transfer na letiště odlet z Paříže zpět do Prahy.

 

Podrobnosti a přihláška na internetových stránkách:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/pariz-metropole-umeni

 

KONTAKTY na SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

Vše lze vyřídit v pohodě v našich cestovních kancelářích:

SLAN tour, s.r.o.

SLANÝ, Wilsonova 597 (pondělí – čtvrtek  8.30-12.00 a 12.30-17.00, pátek pouze do 16.00 hodin)

PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48 (pondělí – pátek 9.30-17.00)


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru