zájezdy za uměním detailpostupim a berlín: modiglianiho akty a mystické krajiny caspara davida friedricha

POSTUPIM A BERLÍN: Modiglianiho akty a mystické krajiny Caspara Davida Friedricha

08.05.2024

PRVNÍ TERMÍN ZCELA VYPRODÁN!!!

DRUHÝ TERMÍN V PÁTEK 10. KVĚTNA VYPRODÁNO!

Zájezd 10. května odjíždí z Prahy v 6.15 hodin

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Petra Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč.

V roce 2024 představí Museum Barberini výstavu věnovanou dílu Amedea Modiglianiho - jde o první malířovu výstavu v Německu po téměř 15 letech. Na výstavě bude představeno 60 slavných děl slavného italského umělce. Modiglianiho obrazy doplní díla jeho současníků jako byl Auguste Rodin, Gustav Klimt, Henri de Toulouse-Lautrec, Egon Schiele, Paula Modersohn-Beckerová, Pablo Picasso a Wilhelm Lehmbruck. V Paříži usedlý italský malíř a také sochař Amedeo Modigliani byl bohém se vším, co k tomu patřilo, počínaje opilstvím a konče milostnými aférami. Jeho obrazy však ohromí. Nikdo z moderních umělců nenamaloval tak úžasně dívčí akty jako Modigliani. Přehlídka Modiglianiho díla je reprízou jeho letošní výstavy v Staatsgalerie Stuttgart.

Proslulý krajinář Caspar David Friedrich (1774-1840) je považován kromě Albrechta Dürera a Grünewalda za nejněmečtějšího malíře, který kdy žil. Paradoxně ale se svojí uměleckou kariérou nezačal v Berlíně, ale v dánské Kodani, mnohé z nejkrásnějších krajin nenamaloval v Německu, ale v Čechách a jeho nejslavnějším dílem se stal oltář Kříž v horách koupený českým hrabětem pro zámek v Děčíně. U příležitosti 250. výročí narození Caspara Davida Friedricha (1774-1840) představuje Alte Nationalgalerie v Berlíně poprvé velkou výstavu o díle nejvýznamnějšího malíře německého romantismu. K vidění bude přibližně 60 obrazů a 50 kreseb z Německa i zahraničí, včetně těch nejslavnějších krajinomaleb, které patří k pokladům evropského romantismu.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

Odjezd v 6.00 (zájezd 10. května odjíždí v 6.15 hodin) z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou, kolem 11.00 příjezd do Postupimi a návštěva Modiglianiho výstavy. Odpoledne přejezd do Berlína a prohlídka výstav Caspara Davida Friedricha. V 18.00 odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy kolem 23.30 hodin.

Cena za osobu 1890 Kč

 

Podrobnosti k ceně a přihlášky:

https://slantour.cz/zajezdy/zobrazit/postupim-a-berlin

 

KONTAKTY na SLAN tour:

312 522704

604 255 018

info@slantour.cz

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru