detailpraha: chebsko v raném středověku - druhý svazek své řady archeologica (nln)

Praha: Chebsko v raném středověku - druhý svazek své řady Archeologica (NLN)

Anotace:

Nakladatelství Lidové noviny vydalo druhý svazek své řady „Archeologica“, jejímž cílem je formou monografií předložit širší veřejnosti výsledky archeologických výzkumů a jejich interpretace. Nejnovější svazek s podtitulem „Archeologie středoevropského regionu v 7.-12. století“ je zasvěcen Chebsku v období raného středověku.

Geografická sevřenost Čech do značné míry determinuje bádání o jejich středověkých dějinách. Jedinou výraznější výjimku v rámci moderních hranic České republiky představuje oblast Chebska, která byla ve sledovaném období do značné míry spjata s vývojem v oblasti dnešního Německa.

Publikace „Chebsko v raném středověku“ je založena na komplexní revizi pramenné báze a rozboru dosavadních badatelských přístupů. Vlastní interpretace je pak založena na srovnávacím studiu jednotlivých kulturně historických fenoménů, které lze v pozoruhodném regionu sledovat, a to jak ve vztahu k českým zemím, tak především k sousednímu severovýchodnímu Bavorsku a Durynsku.

(SK)

 

Jan Hasil, Chebsko v raném středověku. Archeologie středoevropského regionu v 7.-12. století, Nakladatelství Lidové noviny, Praha 2018, 360 stran, doporučená cena 369 Kč

 

Internet:

https://www.nln.cz/knihy/chebsko-v-ranem-stredoveku-archeologie-stredoevropskeho-regionu-v-712-stoleti/


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru