zájezdy za uměním detailpředvánoční paříž: otevření katedrály notre-dame + výstavy surrealismus, gotické sochařství pařížské notre-dame, gustave caillebotte a šašek a blázen ve středověkém umění

PŘEDVÁNOČNÍ PAŘÍŽ: OTEVŘENÍ KATEDRÁLY NOTRE-DAME + VÝSTAVY SURREALISMUS, GOTICKÉ SOCHAŘSTVÍ PAŘÍŽSKÉ NOTRE-DAME, GUSTAVE CAILLEBOTTE A ŠAŠEK A BLÁZEN VE STŘEDOVĚKÉM UMĚNÍ

11.12.2024 - 14.12.2024

VYPRODÁNO! REGISTURUJEME NAHRADNÍKY!

Letecký zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s historikem umění PhDr. Peterem Kováčem a jeho Klubem přátel Stavitelů katedrál. Zájezd je přednostně určen pro členy klubu.

Dne 8. prosince 2024 se uskuteční první slavnostní mše v nově zrekonstruované pařížské gotické katedrále Notre-Dame. Znovuotevření Notre-Dame se slaví od 8. do 15. prosince. Pro členy a příznivce Stavitelů katedrál jde o zcela mimořádné svátky! Zájezd bude speciálně věnován pařížské gotice a důkladnému seznámení s pařížskou Notre-Dame a jejím významem v dějinách umění i v historii Francie. Program speciálně připravil historik umění Peter Kováč, autor knih o gotické Paříži a francouzských katedrálách. Zájezd je spojen i s návštěvou nejvýznamnějších výstav výtvarného umění v Paříži.

Centrum Pompidou, hlavní stánek milovníků moderního umění, připomíná velkou výstavou Surrealismus 100 let od doby, co André Breton publikoval Surrealistický manifest. Zrodilo se tak literární a výtvarné hnutí, které dnes oslovuje milióny zájemců o umění. Ke stému výročí připravilo Centre Pompidou velkou mezinárodní výstavu, která nabídne tvorbu malířů a fotografů jako byl Max Ernst, Giorgio de Chirico, Salvador Dalí, Joan Miró, Man Ray, Toyen nebo René Magritte. Premiéra výstavy se uskutečnila v Bruselu – zde je její recenze:

http://www.stavitele-katedral.cz/brusel-vystava-imagine-ke-100-vyroci-vzniku-surrealismu-je-i-triumfem-pro-ceskou-malirku-toyen-imagine-100-years-of-international-surrealism/

Musée Cluny, věnované francouzskému středověku, nabídne speciální výstavu věnovanou gotickému sochařství 12. - 14. století, přímo související s původní výzdobou pařížské katedrály Notre-Dame. Vystaveny budou i nově objevené plastiky, nalezené v souvislosti s restaurováním katedrály po jejím požárů. Expozice nabídne nový pohled na pařížské gotické umění v době jeho největší slávy.

Musée Orsay proslulé svojí stálou sbírkou umění 2. poloviny 19. století, připravuje rozsáhlou přehlídku malířské tvorby Gustava Caillebotta, který společně s Monetem, Pissarem, Degasem a Renoirem patřil mezi nejvýznamnější představitele impresionismu. Patřil mezi organizátory legendární 1. výstavu impresionistů v Paříži v roce 1874. Výstava je významnou součástí oslav letošního 150 jubilea vzniku impresionismu.

Museum Louvre nabízí speciální výstavu věnovanou motivu šaška, herce a blázna ve středověkém umění. Přes 300 exponátů, od drobných sošek ze slonoviny a bronzu až po deskové obrazy a tapiserie nabídne unikátní pohled do světa kultury na královských a vévodských dvorech od 12. do 15. století.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den středa 11. 12.: odlet z Prahy ve 12:25 hodin a přílet do Paříže ve14:15 hodin, transfer z letiště a ubytování v hotelu. Večer návštěva velkolepé výstavy Surrealismus v Centru Pompidou (výstava je otevřena do 21.00 hodin), společný odjezd do hotelu.

2. den čtvrtek 12. 12.: dopoledne bude věnováno katedrále Notre-Dame a pařížskému gotickému umění (symbolika katedrály, ikonografie katedrály, umělecký význam katedrály). Odpoledne speciální výstava Musée Cluny o gotickém sochařství 12. - 14. století v pařížské katedrále Notre-Dame.

3. den pátek 13.12 dopoledne Museum Louvre a jeho výstava věnovaná motivu šaška, herce a blázna ve středověkém umění. Odpoledne individuálně prohlídka stálých expozic Musea Louvre, které je v pátek otevřeno do 21.00 hodin.

4. den sobota 14. 12. dopoledne Musée Orsay a výstava impresionisty Gustava Caillebotta. Pozdě odpoledne z hotelu transfer na letiště a odlet 20:15 hodin, přílet do Prahy ve 21:55 hodin.

 

Cena za osobu 19990 Kč

 

Podrobnosti k ceně a přihlášky:

https://slantour.cz/zajezdy/zobrazit/parizske-otevreni-katedraly-notre-dame-a-predvanocni-vystavy

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru