zájezdy za uměním detailprovence po stopách vincenta van gogha a paula cézanna: pravěké umění, antika, románská renesance, gotika doby papežů a moderní malířství

PROVENCE PO STOPÁCH VINCENTA VAN GOGHA A PAULA CÉZANNA: pravěké umění, antika, románská renesance, gotika doby papežů a moderní malířství

04.09.2018 - 09.09.2018

VYPRODÁNO! REGISTRUJEME POUZE NÁHRADNÍKY

Autobusový zájezd bez nočních přejezdů

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s Klubem přátel Stavitelů katedrál a agenturou ARS AURO PRIOR Petra Kováče. Historik umění a umělecký publicista PhDr. Peter Kováč je autorem série knih o gotickém a renesančním umění a bude průvodcem zájezdu.

1. den: Ráno odjezd v 6.00 od HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ V PRAZE (parkoviště nad stanicí metra), cestou technické zastávky. Ubytování a nocleh v Nuits-Saint-Georges.

2. den: Odpoledne příjezd do VILLENEUVE-LÈS-AVIGNON, městečka založeného francouzskými králi ke kontrole města Avignonu a provozu na řece Rhôně, dodnes je zde zachovaná jedinečná strážní mostní věž Tour Philippe le Bel z doby Filipa IV., který proslul zrušením řádu templářů a mohutná pevnost Fort Saint-André. Zdejší muzeum Musée municipal Pierre-de-Luxembourg vlastní unikátní obraz Korunování Panny Marie malíře Enguerranda Quartona, špičkové dílo avignonské malířské školy doby rané renesance. Pozdě odpoledne prohlídka AVIGNONU - centrum města, gotický most přes řeku, papežská katedrála, malby sienského malíře Simona Martiniho, návštěva Papežského paláce - vrcholné dílo francouzské gotiky 14. století, umění z doby císaře Karla IV., bohatá malířská světská výzdoba papežských pokojů ze 14. století, místa pro volbu papežů, velká audienční kaple - dílo inspirující Matyáše z Arrasu k postavení katedrály sv. Víta v Praze. Město je dnes na seznamu kulturních památek UNESCO. Noc v hotelu v centru Avignonu.

3. den: Dopoledne SAINT-RÉMY-DE-PROVENCE, místo narození proroka Nostradama, za obcí stojí bývalý augustiniánský klášter Saint-Paul-de-Mausole, kde doktor Mercurin založil počátkem 19. století ústav pro duševně choré. V ústavu byl v květnu 1889 hospitalizován Vincent van Gogh a namaloval tam 140 obrazů - na místě si prohlédneme konkrétní přírodní motivy a scenérie, kterými se inspiroval. V sousedství se zachovalo antické město s řadou velmi zajímavých památek z doby římského císařství. Odpoledne ARLES - návštěva míst, kde pobýval Vincent van Gogh a prohlídka hlavních památek města: antický amfiteátr, divadlo a hřbitov Alyscamps je svědectvím o době, kdy za císaře Konstantina ve městě žilo sto tisíc Římanů, katedrála Saint Trophime ze 12. století v provensálském románském stylu bohatě zdobě plastikami je vrcholnou ukázkou tzv. románské renesance. Kostel byl východiskem jedné ze čtyř cest do Santiaga de Compostela. Středověký Arles byl současně hlavním městem království Arelatského a to až do doby císaře Karla IV. Město je dnes na seznamu kulturních památek UNESCO. Nocleh v hotelu v centru Avignonu.

4. den: Klášter NOTRE-DAME DE SÉNANQUE je nejznámější cisterciácké opatství v Provence a je dokonalou ukázkou cisterciácké architektury 12. století kombinujíc prvky románského umění a gotiky. AIX-EN-PROVENCE je univerzitní město spjaté s působením Paula Cézanna. Prohlédneme si Cézannův ateliér za městem, kde umělec namaloval většinu svých obrazů, navštívíme Musée Granet s díly Rembrandta, van Dyck, Roberta Campina, Ingrese a malou kolekcí děl Paula Cézanna; sbírka starověkého keltského sochařství (jedna z nejvýznamnějších na světě), soubor děl z Fondation Jean et Suzanne Planque (Degas, Renoir. Gauguin, Monet, Cézanne, Van Gogh, Picasso, Pierre Bonnard, Paul Klee). Noc v hotelu v centru Avignonu.

5. den: VALLON-PONT-D'ARC s prohlídkou pravěké CHAUVETOVY JESKYNĚ a pravěkého přírodního parku na jihu Francie s unikátní galerií pravěkých zvířat. Jeskyně byla objevena v roce 1994 a je trvale přístupná jen odborníkům, aby se nepoškodily zcela jedinečné kresby staré 36 tisíc let. Aby se veřejnost mohla seznámit s tímto pokladem pravěkého umění, vznikla přesná kopie jeskyně, která má veškeré parametry originálu. Návštěvníkům nabízí na 1000 kreseb včetně 425 zobrazení zvířat 14 různých druhů pomocí dřevěného uhlí. Nová jeskyně byla vybudována nad obcí Vallon-Pont-d'Arc v oblasti Ardeche, která je známá řadou dalších prehistorických jeskyň a míst, která jsou nyní součástí nádherného přírodního parku. Projekt kopie Chauvetovy jeskyně si vyžádal investice ve výši 55 milionů eur (zhruba 1,5 miliardy korun). Nocleh v hotelu v Dijonu.

6. den: Odjezd z hotelu a cesta do ČR se zastávkou v Německu.

Cena: 14290 Kč

Podrobnější informace k ceně a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/provence-po-stopach-van-gogha-a-cezanna

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o.

cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru