zájezdy za uměním detailtoskánská renesance: opakování zájezdu po stopách michelangela, leonarda da vinci a jejich předchůdců i následovníků

TOSKÁNSKÁ RENESANCE: opakování zájezdu po stopách Michelangela, Leonarda da Vinci a jejich předchůdců i následovníků

26.09.2017 - 01.10.2017

VYPRODÁNO! REGISTRUJEME POUZE NÁHRADNÍKY.

FLORENCIE + SIENA + PISTOIA + VINCI + PRATO

Malíř a sochař Michelangelo a malíř a vynálezce Leonardo da Vinci jsou nejvýznamnějšími postavami italské vrcholné renesance. Oba pocházeli z Toskánska. Vydáme se po jejich stopách v Toskánsku, podíváme se na jejich nejvýznamnější díla, která se dochovala v této úžasné části Itálie a pozornost budeme věnovat také malířů a sochařům, kteří byli jejich významnými předchůdci i následovníci.

Zájezd speciálně připravil a provádí historik umění Peter Kováč, autor knihy Úsvit renesance o počátcích renesance v Itálii a Zrození génia o toskánském umění mezi gotikou a renesancí. Autokarový zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tours ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál Petra Kováče.

Knihy Petra Kováče k tématu zájezdu:

https://www.kosmas.cz/knihy/182369/stavitele-katedral-4.-zrozeni-genia/

https://www.kosmas.cz/knihy/155853/stavitele-katedral-3.-usvit-renesance/

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den úterý 26. září: odjezd z Prahy v 6.00 hodin. Cesta autobusem do Itálie, technické zastávky cestou, ubytování a noc ve čtyřhvězdičkovém hotelu v  Pratu – bývalé císařské město Fridricha II.

2. den středa 27. září: Ráno cesta vlakem z Prata do FLORENCIE (cesta přímo do centra Florencie trvá zhruba 15 minut; spojení funguje jako pražská příměstská doprava, cena za jednu cestu je cca 2,6 eur). Projdeme krok za krokem městem s návštěvou památek spojených se sochařem a malířem Michelangelem. Dopoledne BARGELLO - MUSEO NAZIONALE, sídlo městského kapitána, dnes jedinečné muzeum florentského sochařství: Donatello, Ghiberti, Michelangelo, Giambologna, Cellini, MEDICEJSKÁ KAPLE s Michelangelovými náhrobky Medicejských. Odpoledne GALLERIA DELL ACCADEMIA s vrcholnými Michelangelovými díly - originál socha Davida, sochy otroků z náhrobku papeže Julia II. a baptisterium San Giovanni, křestní kaple, zasvěcená patronu Florencie sv. Janu Křtiteli, a katedrální muzeum, MUSEO DELL OPERA DEL DUOMO s plastikami Arnolfa di Cambia - otce florentské renesance, Pisana a Ghibertiho - autorů bronzových vrat pro baptisterium katedrály, dále nedokončená Piety Michelangela, Máří Magdaléna Donatella, originály soch z kampanily katedrály - Donatellova zpěvácká tribuna s plastikami andělů. Večer návrat zpět vlakem do Prata, noc v hotelu v Pratu.

3. den čtvrtek 28. září: Ráno vyrazíme autokarem do SIENY - prohlídka města bude soustředěna především na katedrálu (renesanční podlahové mozaiky, gotická kazatelna rodiny Pisanů z 13. století, vitráže malíře Duccia, sochy mladého Michelangela, sochy barokního mistra Berniniho), baptisterium s unikátní křtitelnicí s reliéfy a plastikami Donatella, Ghibertiho a Jacopa della Quercio, Muzeum katedrály (Ducciova Maesta, vrcholné dílo deskové malby 14. století, galerie sochařské tvorby Giovanniho Pisana - pro Michelangela byl tento umělec životním vzorem a je společně s Giottem zakladatel italské renasance), radnici - Palazzo Publico (Maesta od malíře Simona Martiniho, Dobrá a zlá vláda od bratří Lorenzettiů - jedinečné dílo světského malířství 14. století, plastiky z renesanční fontány Forte Gaia – sochař Jacopo della Quercia). Večer návrat do hotelu v Pratu.

4. den pátek 29. září: Ráno se autokarem vydáme krajinou Toskánska a jeho méně známými místy spojenými s ranou a vrcholnou renesancí. PISTOIA - město nabízí řadu sochařských děl spojených s ranou renesancí v Toskánsku, zejména úchvatné dílo sochaře Giovanniho Pisana, velkého předchůdce Michelangela. VINCI - návštěva venkovského domu, kde se narodil Leonardo da Vinci. PRATO - prohlídka města s hradem císaře Fridricha II. (unikátní památka architektury 13. století) a s velkolepou katedrálou sv. Štěpána, románská basilika s renesančním průčelím a s venkovní kazatelnou renesančního sochaře Donatella. Večer návrat do hotelu v Pratu.

5. den sobota 30. září: Tento den se opět vydáme vlakem z Prata do FLORENCIE. Dopoledne GALERIE UFFIZI, palác architekta G. Vasariho, původně administrativní budovy od 18. století upravené pro umělecké sbírky Medicejů, světoznámá galerie italského a evropského malířství, výklad bude soustředěn na florentskou malířskou školu 15. a 16. století, zejména na slavná díla Michelangela a Leonarda da Vinci. Odpoledne klášter SANTA CROCE, kde je pohřben Michelangelo a CASA BUONARROTI - dům ve vlastnictví Michelangela a je nyní proměněný v muzeum s jeho ranými díly Madona scházející ze schodů a Bitva kentaurů. Pozdě odpoledne CHRÁM S. SPIRITO, dílo architekta Brunelleschiho s raným Ukřižováním Michelangela (jedno z prvních děl autora) a MEDICEJSKÝ PALÁC - hlavní sídlo mecenášů Michelangela v 15. století. Večer návrat vlakem zpět do Prata.

6. den neděle 1. října: Cesta z Toskánska zpět do České republiky. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Základní cena 11990 Kč + balíček FLORENCIE 1650 Kč

Balíček "Florencie": při objednání zájezdu doporučujeme přiobjednat balíček vstupů do muzeí ve Florencii: Galerie Uffizi, Medicejská kaple a Galerie Accademia. Počet návštěvníků do těchto objektů je limitován, bez předběžné objednávky se tam nedostanete, a tak je nutné zajistit vstupenky s dostatečným předstihem a na konkrétní čas.

UBYTOVÁNÍ: Hotel Wall Art ****, Prato: pokoje jsou vybaveny klimatizací, internetovým připojením, sat. TV, minibarem a trezorem. Hostům hotelu je k dispozici restaurace a lobby bar. Součástí hotelu je i umělecká galerie!

 

Podrobnosti k ceně a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/toskanska-renesance

 

KONTAKTY SLAN tour v pracovní dny:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o.

cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru