zájezdy za uměním detailumění na zlaté stezce: prachatice, vimperk, kašperské hory, kašperk, mouřenec, horská kvilda, kreuzberg, waldkirchen a pasov

UMĚNÍ NA ZLATÉ STEZCE: Prachatice, Vimperk, Kašperské Hory, Kašperk, Mouřenec, Horská Kvilda, Kreuzberg, Waldkirchen a Pasov

12.10.2018 - 14.10.2018

VYPRODÁNO! REGISTRUJEME POUZE NÁHRADNÍKY

Zájezd autobusem bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour s.r.o. ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál.

Zlatá stezka byla v pozdním středověku hlavní obchodní cestou, která spojovala České království s Bavorskem a Rakouskem. Sůl, hlavní předmět obchodu, byla získávána v okolí Salzburgu, po řece Innu dovezena do Pasova, pak dál na koních převezena do Prachatic a odtud distribuována formany až do Prahy. V polovině 16. století přicházelo do Prachatic se zbožím až 1200 soumarských koní týdně! Do Vimperku ústila druhá větev Zlaté stezky. Z iniciativy Karla IV. se směrem na Kašperské hory otevřely další cesty z Bavorska a k jejich ochraně byl vybudován i hrad Kašperk. Šlo o třetí větev Zlaté stezky a o Zlatou cestu, která původně měla spojovat Benátky s Prahou.

Do Čech se těmito cestami přivážela nejen sůl, ale také víno, sukno, jižní plody, koření, sečné zbraně, surové železo a další zboží. Z Čech se naopak vyváželo v Pasově velmi žádané obilí, dále slad, sádlo, chmel, med, máslo, sýry, vlna, kůže, pivo, pálenka a ryby. A po Zlaté stezce a Zlaté cestě se převážela i významná sochařská a malířská díla, oltáře pasovského Monogramisty IP pro Prahu a pro Zdeňka Lva z Rožmitálu. Opačným směrem do Rakouska a Bavorska mohl vyvážet svoje díla Zvíkovský mistr, významná osobnost pozdně gotického sochařství v jihozápadních Čechách.

Speciální zájezd věnovaný tomuto tématu připravili historik umění Dr. Peter Kováč, autor řady studií k pozdně gotickému umění v jihozápadních Čechách, a historik Dr. Vladimír Horpeniak, odborný pracovník muzea v Kašperských Horách a autor řady knih a výstav o umění na Šumavě. Oba budou průvodci na této objevné exkurzi.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy v pátek v 7.30 hodin od HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ V PRAZE (parkoviště nad stanicí metra). Dopoledne hrad ZVÍKOV (dílo Mistra zvíkovského Oplakávání - nejslavnější pozdně gotiký umělec působící na Zlaté stezce), kolem poledne VIMPERK - historické jádro města je městskou památkovou zónou, zaujme především gotickým kostelem, svažitým náměstím s městskou věží a zachovalými zbytky městských hradeb. Odpoledne PRACHATICE - město je od 1981 městskou památkovou rezervací; prohlídka hlavních památek města s nádherný kostelem svatého Jakuba Staršího, který je významnou pozdně gotickou stavbou, se zachovalou částí hradeb a bohatými měšťanskými domy; návštěva Prachatického muzea s atraktivním speciální expozicí věnovanou Zlaté stezce. Ubytování a noc v tříhvězdičkovém hotelu ve Volarech.

2. den: V sobotu po snídani odjezd do Bavorska. Cesta přes hraniční přechod ve Strážném, krátká zastávka v KREUZBERGU (staré poutní místo na Zlaté stezce – pozdně gotický kostel a gotická socha sv. Anny Samétřetí), průjezd městem Freyung, ve Waldkirchen – návštěva Muzea Zlaté stezky, celé odpoledne PASOV a jeho hlavní památky, Glasmuseum Passau – největší kolekce historického českého skla na světě. V podvečer návrat do ČR, noc v tříhvězdičkovém hotelu ve Volarech.

3. den: V neděli po snídani HORSKÁ KVIDLA – prohlídka části trasy Zlaté stezky dosud dobře čitelné v terénu. KAŠPERSKÉ HORY – památky významného královského horního města, oba kostely, Muzeum Šumavy s kolekcí gotického umění a s dílem Zvíkovského mistra a exponáty ze sklárny Lötz. HRAD KAŠPERK - významná hradní stavba císaře Karla IV. Cesta do Prahy, příjezd kolem 21.00 hodin.

 

Cena: 3490 Kč

 

Podrobnější informace k ceně a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/umeni-na-zlate-stezce-prachatice-vimperk-kasperske-hory-a-pasov

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na pobočkách:

SLAN tour, s.r.o.

cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru