zájezdy za uměním detailvídeňské podzimní výstavy: claude monet, pieter bruegel starší, egon schiele

Vídeňské podzimní výstavy: Claude Monet, Pieter Bruegel starší, Egon Schiele

27.10.2018 - 28.10.2018

VYPRODÁNO! REGISTRUJEME NÁHRADNÍKY.

Zájezd autobusem pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč

Vídeňská Albertina připravila rozsáhlou výstavu díla Claude Moneta, hlavního představitele francouzského impresionismu. Výstava je soustředěna především na krajinářskou tvorbu, proměnu přírody ve slunečním světle, letní i zimní krajiny a Monetovy lekníny v zahradě v Giverny. Malířovy obrazy jsou plné zářivých čistých barev a světelných odrazů, vytvářejí neobyčejný dojem životnosti krajiny v proměnách dne. Expozici pořádá Albertina společně s Musée Marmottan v Paříži, které vlastní i slavný obraz Imprese - východ slunce. Právě díky názvu tohoto díla vzniklo pojmenování impresionismus.

Uměleckohistorické muzeum nabízí velkou výstavu génia severské renesance Pietra Bruegela staršího. Po mnoha letech se ve Vídni setkají obrazy zapůjčené z celého světa. Prakticky bude představeno celé jeho malířské dílo. Bruegela vnímáme jako skvělého malíře brabantského venkova, téměř Josefa Ladu doby manýrismu a pak jej ctíme jako krajináře, dokonce tvůrce v tomto oboru značně originálního. Dokázal totiž vystihnout atmosféru krajiny, zachytit její proměnu v měnící se roční době. Pro svoje současníky však byl Bruegel někým jiným: považovali ho za zmrtvýchvstalého Hieronyma Bosche. Ráj a peklo, triumfy kostlivců nad živými, boje andělů s pekelníky jej zajímali stejně jako výše vzpomínané motivy. Výstava je připravena k připomenutí 450 let od malířova úmrtí. Poté bude reprízována v Antverpách.

Rakouská Galerie Belvedere nabízí v příštím roce výstavu malíře Egona Schieleho, která je připravena jako připomínka 100 let od jeho úmrtí na španělskou chřipku. Schileho zaujala vídeňská secese, ale časem si vytvořil vlastní styl, jenž zapadá do evropského expresionismu. Je autorem provokativních aktů i vlastních uhrančivých podobizen. Často pobýval a tvořil v Českém Krumlově, ze kterého pocházela jeho matka.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd v sobotu v 7.00 hodin od HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ V PRAZE (parkoviště nad stanicí metra), technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Volno na oběd a odpoledne prohlídka výstavy Claude Moneta ve vídeňské Albertině. Ubytování v hotelu ve Vídni.

2. den: V neděli po snídani dopoledne návštěva výstavy Pietra Bruegela staršího v Uměleckohistorickém muzeu a odpoledne prohlídka výstavy Egona Scheileho v Rakouské galerii Belvederre. Pozdě odpoledne odjez z Vídně. Kolem 22. hodiny příjezd do Prahy.

 

Cena zájezdu: 3490 Kč

 

Podrobnější informace k ceně a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/videnske-podzimni-vystavy

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na pobočkách:

SLAN tour, s.r.o.

cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru