zájezdy za uměním detailvídeňské podzimní výstavy: hundertwasser a schiele, aztékové a jejich civilizace, van gogh, cézanne a matisse z kolekce hahnloser

VÍDEŇSKÉ PODZIMNÍ VÝSTAVY: HUNDERTWASSER A SCHIELE, AZTÉKOVÉ A JEJICH CIVILIZACE, VAN GOGH, CÉZANNE A MATISSE Z KOLEKCE HAHNLOSER

07.11.2020 - 08.11.2020

07.11. - 08.11.2020 Vyprodáno!

14.11. - 15.11.2020  25 volných míst

Jako tradičně nabídne podzimní Vídeň 2020 velmi atraktivní výstavy. Albertina sice odsunula výstavu Itala Modiglianiho a Španěla Pabla Picassa až na následující rok, ale nabídne velmi atraktivní výstavu klasiků moderního umění ze světoznámé švýcarské soukromé sbírky Hahnloser. Weltmuseum ve Vídni nabídne velkolepou archeologickou a uměleckou výstavu Aztékové o civilizaci 14. a 15. století v Mexiku, kterou zničil v letech 1519–1521 dobyvatel Cortéz. A Leopold museum připravilo úžasnou konfrontaci Hundertwassera a Schieleho. Nenechte si tyto výstavy ujít!

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou PETER KOVÁČ a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih PhDr. Petera Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč.

Hahnloserova sbírka, jedna z nejdůležitějších soukromých sbírek francouzské moderny, byla vytvořena mezi lety 1905 a 1936. Sběratelský pár Arthur Hahnloser a Heda Hahnloser-Bühler se přátelili s Bonnardem a Matissem, kupovali jejich obrazy a pod jejich vlivem pořídili i sbírku Cézanna, Renoira, Toulouse-Lautreca a Vincenta van Gogha. Výstava v ALBERTINĚ představí 120 největších pokladů sbírky a nabídne reprezentativní přehled této mezinárodně jedinečné kolekce klasiků moderního umění. Bude to obrovská podívaná na významné představitele evropské umělecké avantgardy na přelomu 19. a 20. století.

Weltmuseum ve Vídni nabízí výstavu Aztékové vytvořenou ve spolupráci s německými a mexickými institucemi. Aztécká říše představovala v 15. a na počátku 16. století jednu z největších velmocí v předkolumbovské Americe. Hlavní město Tenochtitlán ležící ostrovech v západní části jezera Texcoco bylo zázrakem své doby. Stály tam obrovské pyramidy, velká náměstí, zahrady a četné domy pro více než sto tisíc obyvatel. Dokonce i dobyvatel města Hernán Cortés byl civilizací Aztéků udiven a pozorně si všímal věcí, kterými Indiáni předčili Španěly. Slavnostní koruna z barevného peří, kterou nosil poslední vládce Aztéků Montezuma II, byla jako rarita poslána Karlu V., svatému římskému císaři a králi Španělska. Tehdy ji uviděl malíř Albrecht Dürer a tvrdil, že šlo o umělecký zázrak. Koruna bude součástí výstavy, na které diváci uvidí i nově objevené archeologické poklady, zejména mistrovské ukázky aztéckého umění a řemeslného umění, které patřily k luxusnímu vybavení paláců a pyramid.

Leopold muzeum kvůli koronaviru prodloužilo trvání atraktivní výstavy Hundertwasser a Schiele. Nabídne nám pohled na tvorbu dvou umělců, kteří ovlivnili moderní Vídeň. Schieleho, nejslavnějšího představitele pozdní secese a expresionismu, netřeba představovat. Hundertwasser, vlastním jménem Friedrich Stowasser se proslavil jako architekt, grafik a malíř. Jeho obrazy jsou často prostoupeny přírodními tvary a secesními spirálami, inspiroval se vídeňskou secesí, zejména dílem Gustava Klimta a Egona Schieleho. Po výstavě se společně vydáme za významnými architektonickými díly vídeňské secese a poté zajedeme autobusem ke slavným Hundertwaserovým domům na břehu Dunaje.

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V sobotu ráno v 7.00 odjezd z Prahy od hlavního nádraží, technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy HAHNLOSEROVY SBÍRKY v Albertině a odpoledne pro zájmce výstava nejslavnějšího německého malíře současnosti GERHARDA RICHTERA v Kunstforum. V podvečer ubytování v hotelu ve Vídni.

 

2. den: V neděli dopoledne výstava AZTÉKOVÉ, odpoledne návštěva výstavy HUNDERTWASSER A SCHIELE a poté prohlídka s konfrontací významných architektonických děl vídeňské secese a domů Hundertwassera ve Vídni. Pro zájemce možnost individuálně navštívit výstavu LUDWIG VAN BEETHOVEN A VÝTVARNÉ UMĚNÍ v Uměleckohistorickém muzeu.

Kolem 17.00 odjezd do ČR a příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin.

Cena 3690 Kč

 

Přihlášky a podrobnosti:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/videnske-podzimni-vystavy

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru