zájezdy za uměním detailvídeňské podzimní výstavy: modigliani a picasso + aztékové + tizian a ženy

VÍDEŇSKÉ PODZIMNÍ VÝSTAVY: MODIGLIANI A PICASSO + AZTÉKOVÉ + TIZIAN A ŽENY

07.11.2020 - 08.11.2020

07.11. - 08.11.2020 Vyprodáno!

14.11. - 15.11.2020  25 volných míst

Jako tradičně nabídne podzimní Vídeň 2020 velmi atraktivní výstavy. Albertina představí vzájemné umělecké soupeření dvou umělců – Itala Modiglianiho a Španěla Pabla Picassa, dále Weltmuseum ve Vídni nabídne velkolepou archeologickou a uměleckou výstavu Aztékové a Kunsthistorisches Museum chystá atraktivní výstavu Titian a ženy.

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih Petra Kováče a internetové stránky Stavitele katedrál. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč.

V Paříži usedlý malíř a také sochař Amedeo Modigliani byl bohém se vším, co k tomu patřilo, počínaje opilstvím a konče milostnými aférami. Modigliani zaujal sběratele portréty dívek, které měly až neuvěřitelně dlouhý krk, a nádhernými akty, které patří k nejkrásnějším, jaké v Paříži vznikly od doby klasicisty Ingrese. Pablo Picasso ve stejné době objevoval tajemství kubismu i neoklasicismu. Výstava nabídne obrovskou podívanou na dva významné představitele evropské umělecké avantgardy.

Weltmuseum ve Vídni nabízí výstavu Aztékové vytvořenou ve spolupráci s německými a mexickými institucemi. Aztécká říše představovala v 15. a na počátku 16. století jedno z největších velmocí ve střední Americe. Hlavní město Tenochtitlán ležící ostrovech v západní části jezera Texcoco bylo zázrakem své doby. Stály tam obrovské pyramidy, velká náměstí, zahrady a četné domy pro více než sto tisíc obyvatel. Dokonce i dobyvatel města Hernán Cortés byl civilizací Aztéků udiven a pozorně si všímal věcí, kterými Indiáni předčili Španěly. Slavnostní koruna z barevného peří, kterou nosil poslední vládce Aztéků Montezuma II, byla jako rarita poslána Karlu V., svatému římskému císaři a králi Španělska. Tehdy ji uviděl malíř Albrecht Dürer a tvrdil, že šlo o umělecký zázrak. Koruna bude součástí výstavy, na které diváci tam uvidí i nově objevené archeologické poklady, zejména mistrovské ukázky aztéckého umění a řemeslného umění, které patřily k luxusnímu vybavení paláců a pyramid.

Kunsthistorisches Museum připravuje na podzim 2020 atraktivní výstavu Titian a ženy. Jeden z nejdůležitějších benátských malířů namaloval desítky ženských portrétů, ale zachytil i krásné kurtizány v podobě nahých Venuší. Výstava současně představí dobovou ženskou módu v Benátkách, využití drahých látek, speciálních kostýmů, bohatých účesů a šperků. Bude to netradiční pohled na benátskou kultury doby vrcholné renesance.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V sobotu ráno v 7.00 odjezd z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy MODIGLIANI a PICASSO v Albertině a volno v centru Vídně s možností návštěvy výstavy věnované nejslavnějšímu německému malíři GERHARDU RICHTEROVI v Kunstforum Vídeň (doporučujeme také návštěvu cukrárny hotelu Sacher). V podvečer ubytování v hotelu ve Vídni.

2. den: V neděli dopoledne výstava TIZIAN A ŽENY v Kunsthistorisches Museum a odpoledne výstava AZTÉKOVÉ, volno v centru města. Kolem 17.00 odjezd do ČR a příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin.

Cena 3690 Kč

 

Přihlášky a podrobnosti:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/videnske-podzimni-vystavy

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o. cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru