zájezdy za uměním detailvídeňské výstavy: hundertwasser a schiele, aztékové a jejich civilizace, gerhard richter a umělci a jejich modelky

VÍDEŇSKÉ VÝSTAVY: HUNDERTWASSER A SCHIELE, AZTÉKOVÉ A JEJICH CIVILIZACE, GERHARD RICHTER A UMĚLCI A JEJICH MODELKY

08.01.2021 - 09.01.2021

Jako tradičně nabízí Vídeň velmi atraktivní výstavy. Vídeňská Albertina připravila atraktivní výstavu Künstler & Modell (Von Michelangelo bis Schiele), která představí slavné modelky a modely umělců od dob italské renesance až po dobu vídeňské secese. Weltmuseum ve Vídni nabízí velkolepou archeologickou a uměleckou výstavu Aztékové o civilizaci 14. a 15. století v Mexiku, kterou zničil v letech 1519-1521 dobyvatel Cortéz. Leopold museum připravilo úžasnou konfrontaci Hundertwassera a Schieleho. Speciální téma krajinomalby nabízí výstava nejvýznamnějšího současného malíře v Německu Gerharda Richtera. Nenechte si tyto výstavy ujít!

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou PETER KOVÁČ a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih PhDr. Petera Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč.

Výstava v Albertině Künstler & Modell (Von Michelangelo bis Schiele) se zabývá tématem, které bývá opomíjeno. Představí slavné modelky a modely umělců od dob Michelangela a Dürera až po dobu secesních malířů Klimta a Schieleho. Zastoupeny budou zejména intimní kresby, které diváci běžně nevidí!

Weltmuseum ve Vídni nabízí výstavu Aztékové vytvořenou ve spolupráci s německými a mexickými institucemi. Aztécká říše představovala v 15. a na počátku 16. století jednu z největších velmocí v předkolumbovské Americe. Hlavní město Tenochtitlán ležící ostrovech v západní části jezera Texcoco bylo zázrakem své doby. Stály tam obrovské pyramidy, velká náměstí, zahrady a četné domy pro více než sto tisíc obyvatel. Dokonce i dobyvatel města Hernán Cortés byl civilizací Aztéků udiven a pozorně si všímal věcí, kterými Indiáni předčili Španěly. Slavnostní koruna z barevného peří, kterou nosil poslední vládce Aztéků Montezuma II, byla jako rarita poslána Karlu V., svatému římskému císaři a králi Španělska. Tehdy ji uviděl malíř Albrecht Dürer a tvrdil, že šlo o umělecký zázrak. Koruna bude součástí výstavy, na které diváci uvidí i nově objevené archeologické poklady, zejména mistrovské ukázky aztéckého umění a řemeslného umění, které patřily k luxusnímu vybavení paláců a pyramid.

Výstava v Kunstforum Wien nabízí bilanci krajinomaleb nejvýznamnějšího současného německého malíře Gerharda Richtera. Sám autor o nich říká: "V mých krajinách je zřejmá návaznost na romantismus. Mám staromilské tendence, a jsem rád, když mě občas někdo charakterizuje jako pokračovatele v odkazuje Caspara Davida Friedricha, největšího krajináře první poloviny 19. století."

Leopold muzeum prodloužilo trvání atraktivní výstavy Hundertwasser a Schiele. Nabídne nám pohled na tvorbu dvou umělců, kteří ovlivnili moderní Vídeň. Schieleho, nejslavnějšího představitele pozdní secese a expresionismu, netřeba představovat. Hundertwasser, vlastním jménem Friedrich Stowasser se proslavil jako architekt, grafik a malíř. Jeho obrazy jsou často prostoupeny přírodními tvary a secesními spirálami, inspiroval se vídeňskou secesí, zejména dílem Gustava Klimta a Egona Schieleho. Po výstavě se společně vydáme za významnými architektonickými díly vídeňské secese a poté zajedeme autobusem ke slavným Hundertwaserovým domům na břehu Dunaje.

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V pátek ráno v 7.00 odjezd z Prahy od hlavního nádraží, technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy KÜNSTLER & MODELL v Albertině a odpoledne pro zájmce výstava nejslavnějšího německého malíře současnosti GERHARDA RICHTERA v Kunstforum. V podvečer ubytování v hotelu ve Vídni.

 

2. den: V neděli dopoledne výstava AZTÉKOVÉ, odpoledne návštěva výstavy HUNDERTWASSER A SCHIELE a poté prohlídka s konfrontací významných architektonických děl vídeňské secese a domů Hundertwassera ve Vídni. Pro zájemce možnost individuálně navštívit výstavu LUDWIG VAN BEETHOVEN A VÝTVARNÉ UMĚNÍ v Uměleckohistorickém muzeu.

Kolem 17.00 odjezd do ČR a příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin.

Cena 3690 Kč

 

Přihlášky a podrobnosti:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/videnske-podzimni-vystavy

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru