zájezdy za uměním detailvídeňské výstavy: impresionista claude monet a velikán severské renesance pieter bruegel starší

VÍDEŇSKÉ VÝSTAVY: impresionista Claude Monet a velikán severské renesance Pieter Bruegel starší

05.01.2019

VYPRODÁNO! REGISTRUJEME NÁHRADNÍKY

Zájezd autobusem pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.

Zájezd bez nočního přejezdu!

Vídeňská Albertina připravila rozsáhlou výstavu díla Claude Moneta, hlavního představitele francouzského impresionismu. Výstava je soustředěna především na krajinářskou tvorbu, proměnu přírody ve slunečním světle, letní i zimní krajiny a Monetovy lekníny v zahradě v Giverny. Malířovy obrazy jsou plné zářivých čistých barev a světelných odrazů, vytvářejí neobyčejný dojem životnosti krajiny v proměnách dne. Expozici pořádá Albertina společně s Musée Marmottan v Paříži, které vlastní i slavný obraz Imprese - východ slunce. Právě díky názvu tohoto díla vzniklo pojmenování impresionismus.

Uměleckohistorické muzeum nabízí velkou výstavu génia severské renesance Pietra Bruegela staršího. Po mnoha letech se ve Vídni setkají obrazy zapůjčené z celého světa. Prakticky bude představeno celé jeho malířské dílo. Bruegela vnímáme jako skvělého malíře brabantského venkova, téměř Josefa Ladu doby manýrismu a pak jej ctíme jako krajináře, dokonce tvůrce v tomto oboru značně originálního. Dokázal totiž vystihnout atmosféru krajiny, zachytit její proměnu v měnící se roční době. Pro svoje současníky však byl Bruegel někým jiným: považovali ho za zmrtvýchvstalého Hieronyma Bosche. Ráj a peklo, triumfy kostlivců nad živými, boje andělů s pekelníky jej zajímali stejně jako výše vzpomínané motivy. Výstava je připravena k připomenutí 450 let od malířova úmrtí. Poté bude reprízována v Antverpách.

K výstavě náš podrobný článek:

http://www.stavitele-katedral.cz/viden-wien-pieter-bruegel-zvlastni-clovek-ve-zvlastni-dobe-bruegel-exhibition-in-vienna/

 

PROGRAM ZÁJEZDU

Odjezd v sobotu 5. ledna 2019 v 6.00 hodin od HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ V PRAZE (parkoviště nad stanicí metra), technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy Claude Moneta ve vídeňské Albertině a poté výstavy Pietra Bruegela v Uměleckohistorickém muzeum. V podvečer odjez z Vídně a kolem 23. hodiny příjezd do Prahy. Hodina příjezdu závisí na dopravě zejména na českých silnicích.

Cena zájezdu: 1200 Kč

 

Podrobnější informace k ceně a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/videnske-vystavy:-claude-monet-a-pieter-bruegel-starsi

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na pobočkách:

SLAN tour, s.r.o.

cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru