zájezdy za uměním detailvincent van gogh a holandské umění: rembrandt, vermeer, hals a moderní malířství

VINCENT VAN GOGH A HOLANDSKÉ UMĚNÍ: Rembrandt, Vermeer, Hals a moderní malířství

21.07.2020 - 26.07.2020

Zájezd navazuje na naši návštěvu výstavy Vincenta van Gogha ve Frankfurtu nad Mohanem a jeho cílem je poznání míst, kde van Gogh vyrůstal a kde se inspiroval ke své tvorbě. Vincent van Gogh nebyl žádný divoch. Byl velice sečtělý a obdivoval i ctil staré mistry holandského umění období tzv. zlatého věku. Takže se současně vydáme po stopách jeho velkých holandských předchůdců - Rembrandta, Vermeera a Halse. Součástí zájezdu bude návštěva nejslavnějších holandských galerií a muzeí výtvarného umění.

Autokarový zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, který je sdružením čtenářů knih Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd z Prahy do Amsterdamu v 6.00 hodin, odjezd od parkoviště nad stanicí metra Hlavní nádraží, technické zastávky cestou, večer ubytování v Amsterdamu.

2. den: AMSTERDAM - VINCENT VAN GOGH A STAŘÍ HOLANDŠTÍ MISTŘI REMBRANDT, HALS A VERMEER

Celý den AMSTERDAM. Dopoledne návštěva RIJKSMUSEA, největšího muzeum umění v Nizozemsku s nejslavnějšími díly Rembrandta Harmensze van Rijn (Noční hlídka, Židovská svatba, portréty a autoportréty), Franse Halse (portét pijáka) Halse a Jana Vermeera (Mlékařka a Žena čtoucí dopis), která zaujala pozornost mladého Vincenta van Gogha; odpoledne návštěva Muzea Vincenta van Gogha s prohlídkou jeho reprezentativní sbírky nabízející kolekci nejslavnějších van Goghových obrazů; v podvečer prohlídka nejvýznamnějších historických a architektonických památek města: gotické farní kostely Oude Kerk ze 14. století a Nieuwe Kerk, gotická obchodní váha s věží, domy ze 16. až 17. století, systém soustředných kanálů okolo středu starého města, Královský palác (radnice) - nejvýznamnější stavba holandského zlatého věku umění a architektury. Nocleh v hotelu v Amsterdamu.

3. den: MAURITSHUIS V DEN HAAGU A VERMEEROVO MĚSTO DELFT

DEN HAAG - třetí největší město Nizozemska, návštěva slavné galerie Mauritshuis, která patří mezi nejslavnější umělecké kolekce na světě a nabízí mimořádná díla holandských a vlámských umělců . Van Gogh, který v Haagu působil, obdivoval zdejší slavné obrazy Rembrandta (Anatomie doktora Tulpa) a Vermeera (Diana s nymfami, Dívka s perlou, Pohled na Delft),  Franse Halse (Smějící se chlapec) , Carla Fabritia,  nebo Paula Pottera (Býk), kterým bude věnován zvláštní výklad. Pozdě odpoledne navštívíme město DELFT, jedno z nejstarších historických sídel Holandska, proslulé dialogem kanálů a historických domů, modře zdobenou keramikou a jako místo působení významných mistrů jako byl Jan Vermeer, Carel Fabritius a Pieter de Hooch. Nocleh v hotelu v Amsterdamu

4. den: HALS A REMBRANDT - MÍSTA JEJICH PŮSOBENÍ V HAARLEMU A AMSTERDAMU

HAARLEM - historické centrum města je starší a méně dotčené změnami než centrum Amsterdamu, dopoledne kostel svatého Bavona, radnice ze 17.-18. století, tržnice a městská váha (1598), řada měšťanských domů z 16.-18. století, památková čtvrť kolem Velkého trhu a významné Muzeum malíře Franse Halse, který v městě pracoval i zemřel, situované v budově sloužící původně jako starobinec (Frans Halsmuseum) - nejslavnější Halsovy skupinové portréty, odpoledne AMSTERDAM - dům Rembrandta (Rembrandthuis) v ulici Jodenbreestraat, kde pobýval a maloval slavný holandský malíř v letech 1639 - 1658 roku, až do svého osobního bankrotu (prohlídka ateliérů i obytných místnosti). Nocleh v Amsterdamu.

5. den: PO STOPÁCH VINCENTA VAN GOGHA A JEHO SBĚRATELKY HELENE KRÖLLER-MÜLLEROVÉ

OTERRLO - dopoledne prohlídka sbírek Muzea Kröller-Müller - kromě van Goghova muzea v Amsterdamu jde o největší kolekci obrazů Vincenta van Gogha. Kolekci shromáždila Helene Kröller-Müllerová, která byla ve své době nejbohatší ženou v Holandsku. Umění van Gogha ji zcela uchvátilo - stala se největší sběratelkou jeho pláten. Muzea Kröller-Müller je fantasticky umístěno v přírodě severního Holandska a patří k nezapomenutelným zážitkům. Kolekce nabízí i soubor děl Pieta Mondriana, Georgese Seurata, Odilona Redona a Pabla Picassa. Odpoledne v zastávka v NUENENU v severním Brabantsku, kde van Gogh krátce žil a maloval svoje Jedlíky bambor. Nocleh v hotelu v Německu.

6. den: Ráno odjezd zpět do ČR, příjezd do Prahy kolem 23.00 hodin.

 

Cena zájezdu: 13990 Kč

Podrobnější informace k ceně a přihlášky:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/holandsko---po-stopach-vincenta-van-gogha-rembrandta-vermeera-

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru