zájezdy za uměním detailvincent van gogh a michael wolgemut: autokarový zájezd na velké německé výstavy

VINCENT VAN GOGH A MICHAEL WOLGEMUT: AUTOKAROVÝ ZÁJEZD NA VELKÉ NĚMECKÉ VÝSTAVY

18.01.2020 - 19.01.2020

VYPRODÁNO! REGISTRUJEME NÁHRADNÍKY.

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění a umělecký kritik PhDr. Peter Kováč, mj. odborník na norimberské umění pozdní gotiky a renesance.

Zájezd je speciálně věnován dvěma mimořádným výstavám, které v lednu nabízejí velká německá muzea. Städelovo muzeu ve Frankfurtu nad Mohanem připravilo výstavu obrazů Vincenta van Gogha a ukazuje jeho vliv na středoevropský expresionismus v první třetině 20. století. V Germánském národním muzeu nabízí výstavu o díle vynikajícího malíře Michaela Wolgemuta a o umění jeho doby v Norimberku na rozhraní gotiky a renesance.

Svým současníkům se Vincent van Gogh jevil jako netalentovaný umělecký zkrachovanec. Téměř nic se mu nedařilo. Prodal jen jediný obraz! V životě, v zaměstnání i v lásce patřil mezi zcela neúspěšné. Bály se ho i prostitutky, zejména když jedné z nich daroval uříznuté ucho. Zděšeně před ním utekl i opravdový přítel, jakým byl malíř Paul Gauguine. S pološíleným Vincentem van Goghem se nedalo vydržet. Jenže navzdory tomu všemu, se Vincent van Gogh stal nejvlivnějším umělcem pro všechny malíře 20. století a je právem považován za otce všech expresionistů 20. století. Tomuto tématu je věnována velká výstava ve Städel Museum ve Frankfurtu nad Mohanem, která vedle vynikající kolekce van Goghových obrazů přináší i přední díla středoevropských expresionistů, který velký holandský malíř otevřel oči k vnímání uměleckých forem. Jde o první výstavu tohoto zaměření v Německu.

V Germánském národním muzeu navštívíme výstavu věnovanou dílu malíře Michaela Wolgemuta (1434-1519) a pozdní gotice a renesanci v Norimberku. Wolgemut byl vynikající malíř, který ovlivnil i deskové malířství v Čechách. Dnes je znám především odborníkům, kteří ho považují za mimořádnou osobnost, širšímu publiku je znám především jako učitel Albrechta Dürera. Wolgemut, obdivovatel Rogera van der Weyden a přítel Veita Stosse, vedl obrovskou dílnu s množstvím tovaryšů, které zaměstnával zejména na rozměrných oltářních obrazech. Svými dřevoryty doprovodil známé Schedelovy dějiny světa známé jako Norimberská kronika. Výstava je připravena k 500. výročí od Wolgemutova úmrtí a bude senzací pro všechny milovníky pozdní gotiky a renesance.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: V sobotu odjezd z Prahy v 7.00 hodin od HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ V PRAZE (parkoviště nad stanicí metra), technická zastávka na česko-německé hranici, kolem 11.00 příjezd do Norimberka. Společná návštěva malíře Michaela Wolgemuta a umění Norimberka mezi gotickou a renesancí. Volno s ochutnávkou vynikajících norimberských klobásek a bavorského piva. Pozdě odpoledne odjezd do Frankfurtu, ubytování a noc v hotelu.

2. den: V neděli dopoledne prohlídka velkolepé výstavy Vincent van Gogh jako otce expresionismu. Odpoledne komentovaná prohlídka stálých sbírek Städelova muzea ve Frankfurtu nad Mohanem. Nezapomeneme na společnou ochutnávku proslulých frankfurtských párků. Příjezd do Prahy kolem 23 hodiny.

 

Cena za osobu 3450 Kč

 

Přihlášky a informace k službám:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/nemecke-vystavy:-vincent-van-gogh-a-michael-wolgemut

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o.

cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru