zájezdy za uměním detailwürzburg a frankfurt: poklady benátského umění (autokarový zájezd na výstavu tizian a renesance v benátkách)

WÜRZBURG A FRANKFURT: POKLADY BENÁTSKÉHO UMĚNÍ (autokarový zájezd na výstavu Tizian a renesance v Benátkách)

18.05.2019 - 19.05.2019

VYPRODÁNO! REGISTURUJEME POUZE NÁHRADNÍKY

Autobusový zájezd bez nočních přejezdů!

Dvoudenní zájezd do Německa nabídne nejslavnější díla benátské renesance a benátského baroka. S benátskou renesancí doby malíře Tiziana a Giorgiona se seznámíme na velkolepé výstavě ve Städelově muzeu ve Frankfurtu nad Mohanem. Ve Würzburgu navštívíme biskupskou rezidenci, kde slavný benátský malíř Giovanni Battista Tiepolo se svými pomocníky vytvořil jedinečnou freskovou výzdobu, která je fascinujícím příkladem malířského iluzionismus a velkým zážitkem pro každého obdivovatele benátského umění.

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s Klubem přátel Stavitelů katedrál a agenturou ARS AURO PRIOR Petra Kováče. Historik umění a umělecký publicista PhDr. Peter Kováč je autorem série knih renesančním umění v Itálii a bude průvodcem zájezdu.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V sobotu odjezd z Prahy v 6.00 hodin od HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ V PRAZE (parkoviště nad stanicí metra), technická zastávka na česko-německé hranici, kolem poledne příjezd do Würzburgu. Společná návštěva biskupské rezidence ve Würzburgu, která byla roku 1981 zařazena na seznam UNESCO – Světové kulturní dědictví. Zde především podrobná prohlídka jedinečného Tiepolova díla. Současně budeme věnovat pozornost památkám baroka a rokoka ve městě a tvorbě velkého umělce, který pracoval přímo ve Würzburgu – pozdně gotickému řezbáři a sochaři Tilmanovi Riemenschneiderovi, který je pro Němce stejně slavný jako malíř Albrecht Dürer nebo sochař Veit Stoss. V podvečer ubytování a noc ve Frankfurtu nad Mohanem.

2. den: V neděli dopoledne individuální prohlídka velkolepé výstavy Tiziana a renesance v Benátkách, kde budou zastoupeni malíři Tizian, Bellini, Giorgione, Sebastiano del Piombo, Lorenzo Lotto, Jacopo Tintoretto a Paolo Veronese. Odpoledne komentovaná prohlídka stálých sbírek Städelova muzea ve Frankfurtu nad Mohanem. Pozornost budeme věnovat slavným obrazům, které vytvořili Botticelli, Jan van Eyck, Hieronymus Bosch, Holbein, Cranach, Vermeer, Rembrandt van Rijn, Hals, Monet, Manet, Degas a Renoir. Nezapomeneme na společnou ochutnávku proslulých frankfurtských párků. Příjezd do Prahy kolem 22 hodiny.

 

Cena za osobu 3490 Kč

 

Podrobnější informace k ceně a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/wurzburg-a-frankfurt:-poklady-benatskeho-umeni

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru