zájezdy za uměním detailzájezd: louvre v abu dhabi a expo v dubaji

ZÁJEZD: LOUVRE V ABU DHABI A EXPO V DUBAJI

03.12.2020 - 07.12.2020

Muzeum Louvre v Abu Dhabí se nachází na ostrově Saadiyat (tzv. "Cultural District"), což je dnes místo, kde si podávají ruce největší architekti světa. Výstavní plocha 8000 čtverečních metrů z něj činí jedno z největších muzeí umění v arabských zemích. Architekt Jean Nouvel vyprojektoval unikátní stavbu, která vypadá jako gigantický létající talíř, který přistál na břehu moře.

Paříž zapůjčila do muzea na deset let významná umělecká díla, sochy a obrazy, které dokumentují dějiny umění od starého Egypta a antického Řecka až po moderní malířství a sochařství. Zastoupena jsou díla malířů doby renesance a baroka, ale také, Manet, Gauguin, Magritte i Picasso. Protože muzeum má naznačit dialog východu a západu během mnoha staletí, jsou vystavené vedle uměleckých děl evropského středověku archeologické poklady Předního východu i umění raných čínských civilizací.

Podle všech ohlasů je tato bilance zcela ohromující! Návštěva muzea Louvre zahrnuje dvě dvouhodinové komentované prohlídky s místním průvodcem a s historikem umění PhDr. Peterem Kováčem. Součástí zájezdu je i celodenní návštěva Expo 2020 v Dubaji!

Letecký zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů internetových stránek Stavitelé katedrál. Průvodcem bude historik umění a umělecký kritik PhDr. Peter Kováč.

 

Podrobnosti k Louvre v Abu Dhabi:

http://www.stavitele-katedral.cz/abu-dhabi-louvre-jako-umelecky-dialog-mezi-kulturami-a-civilizacemi-od-praveku-po-soucasnost/

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Večer sraz na letišti v Praze a odlet do Dubaje. Noční let.

2.den: Přílet do Dubaje v ranních hodinách. Po příletu dvouhodinový transfer autokarem z Dubaje do Abu Dhabi. V Abu Dhabi zastávka na Yas Marine u Ferrari World, prohlídka velkolepé moderní architektury spojené s vodními fontánami a návštěva neplacené části centra automobilové firmy Ferrari, které propaguje italskou módu a gastronomii. Čas na oddech a oběd v italských restauracích v rámci Ferrari World. Okružní jízda městem, hodinová prohlídka moderní i tradiční architektury (mj. unikátní most slavné architektky Zaha Hadid), zastávka u jednoho z nejdražších hotelů na světě, návštěva mešity šejka Al Zayeda (jedna z největších mešit na světě postavěná ve stylu neo art-deco s unikátními obrovskými lustry firmy Swarovski a největším tkaným kobercem na světě - památka je často označována jako Tádž Mahal 21. století). Ubytování v hotelu v Abu Dhabi a volno.

3.den: Celý den je věnován návštěvě muzea Louvre Abu Dhabi, jednoho z nejvýznamnějších muzeí umění na světě. Prohlídka unikátní architektury francouzského architekta Jeana Nouvela, dopoledne komentovaná prohlídka věnována počátkům umění, starověkým civilizacím, evropskému i islámskému středověku a italské renesanci, čas na oběd v areálu muzea a odpoledne komentovaná prohlídka věnovaná baroku, umění 19. století a modernímu umění s návštěvou aktuálních výstav v areálu muzea. Pozdě odpoledne individuálně – obchody a nákupní centra či odpočinek na pláži a koupání v moři, noc v hotelu v Abu Dhabi.

4.den: Po snídani odjezd z hotelu v Abu Dhabi na výstaviště EXPO – výstaviště je umístěno mezi Abu Dhabi a Dubají. Celý den bude věnován individuální prohlídce pavilonů EXPO 2020, které bude atraktivním setkáním umění, průmyslu a techniky z celého světa. Spojené arabské emiráty si vybraly jako téma pro výstavu "Connecting Minds, Creating the Future", což znamená spojování myšlenek, vytváření budoucnosti. Výstavy se zúčastní také Česká republika, která zde bude mít svůj vlastní pavilon. Večer ubytování v hotelu v Dubaji.

5.den: Dopoledne orientační prohlídka Dubaje a návštěva obytné věže Burj Khalifa, což je nejvyšší budova světa (Pro běžné užití slouží 163 pater budovy. Za příplatek možnost předem zajistit vstupenku na vyhlídkovou plošinu zvanou At the Top, která se nachází ve 124. patře a naskýtá pohled na velkou část města Dubaje s jeho dalšími mrakodrapy – případně lze zajistit i dražší vstupenky do 148. nebo 154. patra), individuálně možnost dalších nákupů či návštěvy známých trhů v Dubaji. Odpoledne odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

 

Základní cena: 28990 Kč

 

Podrobnosti k ceně a přihlášky:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/louvre-v-abu-dhabi-a-expo-v-dubai

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o.

cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru