zájezdy za uměním detailzájezd na podzimní výstavy: bratislava, vídeň, budapešť (gauguin, chagall, rembrandt, království bohů a démonů: umění starověké mezopotámie)

ZÁJEZD NA PODZIMNÍ VÝSTAVY: BRATISLAVA, VÍDEŇ, BUDAPEŠŤ (GAUGUIN, CHAGALL, REMBRANDT, KRÁLOVSTVÍ BOHŮ A DÉMONŮ: UMĚNÍ STAROVĚKÉ MEZOPOTÁMIE)

08.11.2024 - 10.11.2024

VYPRODÁNO! REGISTRUJEME NÁHRADNÍKY

Jako tradičně pořádáme podzimní návštěvu tří měst na Dunaji: BRATISLAVA, VÍDEŇ, BUDAPEŠŤ. Bydlíme v centru Bratislavy ve čtyřhvězdičkovém hotelu Saffron. Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V pátek 8. 11. v 06.15 odjezd od Hlavního nádraží v Praze. Kolem poledne příjezd do VÍDNĚ a návštěva výstavní síně Bank Austria Kunstforum, kde bude k vidění přehlídka díla PAULA GAUGUINA. Gauguin je společně s van Goghem, Seuratem a Cézannem považován za hlavního představitele postimpresionismu. Nabídl obraz ztraceného lidského ráje uprostřed Tichého oceánu, jak ho poznal během svých zámořských cest. Zemřel na souostroví Markézy v Tichomoří, zcela opuštěn, ve svém Domě rozkoše dopoledne 8. května 1903. Dnes za jeho odkazem míří do výstavních síní milióny diváků. Výstava sleduje malíře od jeho začátků až po jeho průkopnickou roli tvůrce moderního symbolismu a okrývá všechny aspekty Gauguinovy tvorby: malbu, grafiku a sochařství.

Odpoledne návštěva Albertiny a prohlídka reprezentativního průřezu tvorbou MARKA CHAGALLA. Chagall se narodil u Vitebsku v dnešním Bělorusku, kde vyrůstal v ortodoxní židovské rodině. Inspiroval se tradicí ruských ikon a také lidovým uměním, slavnými luboky. Jen místo madon a světců se na jeho obrazech vznášeli věční milenci a místo architektury Nebeského Jeruzaléma se v pozadí objevovala silueta rodného Vitebsku a jeho nového domova Paříže. Měl vlastní umělecký styl skládající se z expresionismu, symbolismu a kubismu. Přináleží mezi nejvýznamnější představitele imaginativní malby. V 18.30 hodin odjezd do Bratislavy, ubytování a večer volno v centru města.

2. den: V sobotu 9. 11. po snídani odjezd do BUDAPEŠTI. Návštěva atraktivní archeologické a historické výstavy KRÁLOVSTVÍ BOHŮ A DÉMONŮ: UMĚNÍ STAROVĚKÉ MEZOPOTÁMIE v Muzeu krásných umění. Výstava představí kolébku světové civilizace a nabídne více než 150 cenných archeologických a uměleckých předmětů zapůjčených ze sedmi významných světových sbírek. Naposledy hostilo podobnou výstavu před více než 20 lety Kunsthistorisches Museum ve Vídni. K vidění budou mj. reliéfy z asyrských paláců a také známé glazované cihlové reliéfy draků a lvů, které lemovaly trasu sakrálních průvodu v Babylónu. Návštěvníci se seznámí s klínopisnými prameny v akkadštině, sumerským a babylonským uměním a také se slavnou Babylónskou věží. Volno v centru města, pro zájemce možnost komentované prohlídky sbírky Muzea krásných umění (umění renesance a baroka). Pozdě odpoledne návrat do Bratislavy a volno v centru města.

3. den: V neděli 10. 11. dopoledne BRATISLAVA s návštěvou Slovenské národní galerie nebo Slovenského národního muzea nebo Galerie města Bratislavy. Program bude aktualizován podle informací ze Slovenska. Odpoledne nás ve VÍDNI čeká výstava REMBRANDT - HOOGSTRATEN v Uměleckohistorickém muzeu, která nabízí velké téma vztahu učitele a žáka. Od konce 60. let 20. století prováděl tým holandských odborníků obsáhlou revizi Rembrandtova malířského díla a před jejich kritickým pohledem neobstála řada obrazů, o nichž se dříve jako o díle genia neodvážil nikdo zapochybovat. Malíř měl hodně žáků a ukazuje se, že nejeden z těch zaručeně pravých Rembrandtů malovali právě oni v jeho dílně. Tento nový pohled na Rembrandta však přinesl o docenění těch nejtalentovanějších mistrových žáků. Patřil k nim i Samuel van Hoogstraten. Výstava poprvé nabízí reprezentativní srovnání Rembranta se svým nejlepším žákem. Nabídne umění plné emocí, silných efektů barev a dokonalé výtvarné imaginace. Bude to zážitek pro všechny obdivovatele "zlatého věku" holandského malířství.

V 17.30 hodin odjezd z Vídně do České republiky, příjezd do Prahy kolem 23.00 hodin.

Cena za osobu 6890 Kč

 

Podrobnosti k ceně a přihlášky:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/bratislava-viden--budapest

KONTAKTY na SLAN tour:

312 522704

604 255 018

info@slantour.cz

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru