zájezdy za uměním detailzájezd: poklady aztéků na výstavě ve vídni a gotická katedrála sv. štěpána krok za krokem

Zájezd: Poklady Aztéků na výstavě ve Vídni a gotická katedrála sv. Štěpána krok za krokem

01.04.2021

Ohledně realizace zájezdu kontaktujte cestovní kancelář Slan tour!

Weltmuseum ve Vídni nabízí velkolepou archeologickou a uměleckou výstavu Aztékové o civilizaci 14. a 15. století v Mexiku, kterou zničil v letech 1519-1521 dobyvatel Cortéz. Weltmuseum výstavu připravilo ve spolupráci s německými, švýcarskými a mexickými institucemi. JDE O ZCELA NOVÝ POHLED NA AZTÉKY A JEJICH KULTURU.

Jednodenní autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou PETER KOVÁČ a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih PhDr. Petera Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč.

Aztécká říše představovala v 15. a na počátku 16. století jednu z největších velmocí v předkolumbovské Americe. Hlavní město Tenochtitlán ležící ostrovech v západní části jezera Texcoco bylo zázrakem své doby. Stály tam obrovské pyramidy, velká náměstí, zahrady a četné domy pro více než sto tisíc obyvatel. Dokonce i dobyvatel města Cortés byl civilizací Aztéků udiven a pozorně si všímal věcí, kterými Indiáni předčili Španěly.

Atrakcí jsou nejen významné archeologické poklady, ale také korunovační insignie aztéckého vládce. Slavnostní koruna z barevného peří, kterou nosil Montezuma II, byla jako rarita poslána Karlu V., svatému římskému císaři a králi Španělska. Tehdy ji uviděl malíř Albrecht Dürer a tvrdil, že šlo o umělecký zázrak. Koruna bude součástí výstavy, na které diváci uvidí i nově objevené archeologické poklady, zejména mistrovské ukázky aztéckého umění a řemeslného umění, které patřily k luxusnímu vybavení paláců a pyramid.

Na výstavě bude prezentován i nový objev: hluboko pod Metropolitní katedrálou v Mexico City archeologové našli bájnou věž z lidských lebek o které s hrůzou psali španělští dobyvatelé.

Podrobnoti jsou zde:

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/archeologove-objevili-v-mexiku-bajnou-vez-z-lebek-40039042

 

Uměleckohistorickým odpoledním programem bude prohlídka KATEDRÁLY SVATÉHO ŠTĚPÁNA (Stephansdom) ve Vídni, která je jednou z předních středoevropských gotických památek. Od roku 1469 je sídelním kostelem vídeňských biskupů a později arcibiskupů. Chrám měl být konkurencí k pražské katedrále. Na jeho stavbě se mj. podíleli synové Petra Parléře, dále Petr z Prachatic a Jan z Prachatic, a Anton Pilgram, působící současně i v Brně. Krok za krokem se při komentované prohlídce seznámíme s architekturou chrámu i jeho uměleckým vybavením.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

Ve čtvrtek 2. dubna ráno v 6.00 odjezd z Prahy od hlavního nádraží, technické zastávky cestou. Kolem 11.00 příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy Aztékové a odpoledne komentovaná prohlídka gotické katedrály sv. Štěpána a jejího diecézního muzea. Kolem 18.00 odjezd do ČR a příjezd do Prahy kolem 23.00 hodin.

Cena 1190 Kč

 

Přihlášky a podrobnosti:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/poklady-azteku-na-vystave-ve-vidni-a-goticka-katedrala-sv-stepana

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru