zájezdy za uměním detailberlínská výstava: pozdní gotika

BERLÍNSKÁ VÝSTAVA: POZDNÍ GOTIKA

05.08.2021

Jednodenní autobusový zájezd bez nočních přejezdů

Pozdní gotika, německy Spätgotik, označuje významné období evropského umění od doby působení architekta a sochaře Petra Parléře, až po přijetí italské renesance malířem Albrechtem Dürerem. Vůbec poprvé je pozdní gotice věnována samostatná výstava, která chce v plné šíři ukázat nejrůznější tvůrčí projevy umění 15. století v deskovém malířství, sochařství, grafice, kresbě i uměleckém řemesle. Velká pozornost bude věnována osobnostem jako byl Jan van Eyck, Rogier van der Weyden, Hans Memling, Hieronymus Bosch, Hans Multscher, Konrad Witz, Veit Stoss, Martin Schongauer nebo Matthias Grünewald. Umělecká díla z berlínských sbírek budou doplněna četnými zahraničními zápůjčkami. Státní muzea v Berlíně mají tuto jedinečnou uměleckou bilanci jako hlavní výstavu podzimní sezóny.

Zájezd pořádá cestovní kancelář Slan tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou PETER KOVÁČ a se  Staviteli katedrál, což je klub čtenářů knih PhDr. Petera Kováče. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

Ve čtvrtek 5. srpna odjezd autobusem v 6:00 hodin z Prahy od Hlavního nádraží v Praze (parkoviště nad stanicí metra Hlavní nádraží). Příjezd do Berlína kolem 11.00 hodiny. Prohlídka výstavy Pozdní gotika a komentovaná prohlídka stále expozice s uměním pozdní gotiky a italské renesance. Odpoledne v centru města s možností návštěvy slavné ulice Unter den Linden. Odjezd z Berlína v 17.30 hodin, příjezd do Prahy kolem 23.00 hodin.

 

Cena za osobu 1250 Kč

 

Přihlášky a informace k službám:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/berlinska-vystava

 

KONTAKTY SLAN tour:

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru