knižní novinky detailpaříž: charles iv. un empereur en europe, - životopis císaře a českého krále karla iv. francouzského historika pierra monneta (fayard)

Paříž: Charles IV. Un empereur en Europe, - životopis císaře a českého krále Karla IV. francouzského historika Pierra Monneta (Fayard)

Anotace:

V prestižním francouzském nakladatelství Fayard vyšla pod názvem „Charles IV. Un empereur en Europe“ nejnovější biografie římského císaře a českého krále Karla IV. z rodu Lucemburků. Autorem knihy je francouzský medievalista Pierre Monnet, jenž se specializuje na politické a sociální dějiny pozdního středověku. Karlu IV. věnoval pozornost již několikrát, např. byl společně se Jeanem-Claudem Schmittem editorem Karlova Vlastního životopisu „Vie de Charles IV de Luxembourg“ (Les Belles Lettres, 2010).

Autor představuje Karla IV. (1316–1378) jako mimořádného panovníka, zákonodárce, neúnavného stavitele, vášnivého sběratele relikvií, velkého učence a neúnavného cestovatele. Karel je pro něj králem mezi středověkem a moderní dobou, vladařem na křižovatce evropských jazyků a kultur, který vládl v době, kdy byla Evropa zmítána nejen morem a stoletou válkou, ale i počátky papežského schizmatu. (SK)

 

Pierre Monnet, Charles IV. Un empereur en Europe, Fayard, Paris 2020, 404 stran, doporučená cena 24 euro

 

Internet:

https://www.fayard.fr/histoire/charles-iv-9782213699233


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru