zaujalo nás detailpraha: ročenka art+ mapuje ceny na trhu s uměleckými díly doma i ve světě

Praha: Ročenka ART+ mapuje ceny na trhu s uměleckými díly doma i ve světě

Odborný portál ART+ (www.artplus.cz) vydává již desátou Ročenku ART+, která mapuje vývoj na trhu s uměním doma i v zahraničí v roce 2018. Minulých devět vydání Ročenek ART+ vzbudilo značný ohlas a pro sběratele i obchodníky s uměním se staly základním zdrojem. Veškeré statistiky celkového obratu českého trhu s uměním, počty milionových či stotisícových položek, které se objevují v médiích, vycházejí z údajů portálu ART+.

V roce 2018 se na českých aukcích prodalo 200 uměleckých děl, jejichž konečná cena překročila magickou hranici 1 miliónu korun. První tři příčky obsadily obrazy českých surrealistů: obraz Vejce čili Rovnováha Josefa Šímy stál 36,2 miliónů korun, malba Čedičové skály od Toyen 21,5 miliónu korun a třetí příčku obsadila opět Toyen a její obraz A teď, když přijde čas za 19, 4 miliónu korun.

V zahraničí už tradičně nejdražší jsou díla Pabla Picassa – jeho Dívka s květinovým košem z roku 1905 se prodala za 115 miliónů dolarů. Loni však Picassa předběhl Modigliani, jehož nádherný akt se prodal v New Yorku za 159 miliónu dolarů.

Druhý samostatný sešit Ročenky ART+ je věnován situaci v oblasti poválečného a současného umění. Vedle studií o jednotlivých segmentech trhu a profilů vybraných autorů jsou součástí Ročenky ART+ také J+T Banka Art Index, žebříček stovky nejúspěšnějších českých umělců narozených po roce 1950, studie o trhu s uměním na Slovensku nebo o prodejích umění na internetu.

Ročenka ART+ je užitečnou příručkou pro každého sběratele obrazů. Nabízí unikátní přehled vývoje cen na českém i zahraničním aukčním trhu. Speciální pozornost je věnována i slovenskému trhu s uměním.

(SK)

 

Ročenka Art + 2019, 2 díly, celkem 210 stran, nakladatel Ambit Media 2019, cena 149 Kč

 

Internet:

https://www.kosmas.cz/knihy/257473/rocenka-art-2019/


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru