knižní novinky detailregensburg (řezno): kulturní cesta fojtů. objevné cesty fojtskem předmoderní doby (schnell & steiner verlag)

Regensburg (Řezno): Kulturní cesta fojtů. Objevné cesty Fojtskem předmoderní doby (Schnell & Steiner Verlag)

Anotace:

Nakladatelství Schnell & Steiner vydalo bohatě ilustrovaného kulturního průvodce Fojtskem (Vogtlandskem), historickým územím, které dnes zasahuje do tří německých spolkových zemí: Durynska, Saska a Bavorska, a také České republiky. Kniha proto vyšla nejen v němčině, ale i v češtině.

Region, který je z velké části ještě stále neprobádán, byl po staletí spravován fojty z Vidavy (Weida), Gery (Gera) a Plavna (Plauen), kteří jej z pověření císaře Fridricha I. Barbarossy ovládli a zúrodnili. Publikace představuje stará fojtská panství na topografických trasách. Tematicky zaměřené cesty vedou zájemce od kláštera ke klášteru, od kostela ke kostelu a po stopách působení Řádu německých rytířů. Vedle dochovaného sakrálního umění jsou představeny i památky předmoderních městských a hospodářských dějin. (SK)

 

Christoph Fasbender, Kulturní cesta fojtů.  Objevné cesty Fojtskem předmoderní doby, Schnell & Steiner Verlag, Regensburg 2020, 448 stran, doporučená cena 20 euro

 

Internet:

https://www.schnell-und-steiner.de/artikel_10221.ahtml?NKLN=28_RSA


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru