knižní novinky detailbratislava: alexander veľký. život, doba a význam najväčšieho vojvodcu staroveku (perfekt)

Bratislava: Alexander Veľký. Život, doba a význam najväčšieho vojvodcu staroveku (PERFEKT)

Anotace:

Vydavatelství PERFEKT vydalo knihu zasvěcenou Alexandrovi Velikému. Autory knihy „Alexander Veľký. Život, doba a význam najväčšieho vojvodcu staroveku“, která je první ucelenou a komplexní monografii o jednom z největších vojevůdců v dějinách ve slovenštině, jsou Michal Habaj a František Hříbal.

Autoři představují tohoto významného vládce a vojevůdce z mnoha různých úhlů pohledu. Přibližují nejen jeho život, soukromí, zvyky, vášně a radosti, ale i dobu, v níž žil. Věnují se i jeho druhému životu a vyzvedávají jeho význam v evropských a slovenských dějinách.

Alexandr Veliký se nedožil ani třiatřiceti let, přesto po sobě zanechal úchvatné dědictví. Změnil Řecko, vyvrátil perskou říši, založil několik desítek měst, která se stala centry helenizace, ovlivnil dějiny střední Asie i Indie. Urychlil vývoj matematiky, zoologie, botaniky i vojenské techniky. Měl veliký vliv i na vývoj starověkého umění a šíření různých náboženských kultů.

Nejznámější Makedonec v dějinách se stal velkým vzorem pro římské císaře nebo středověkou šlechtu a je jim i pro mnohé dnešní generály a státníky. Dodnes zůstává významnou součástí evropské civilizace. (SK)

 

Michal Habaj - František Hříbal, Alexander Veľký. Život, doba a význam najväčšieho vojvodcu staroveku, Perfekt, Bratislava 2018, 358 stran, doporučená cena 20,90 euro

 

Internet:

https://www.perfekt.sk/kniha/alexander-velky#kniha


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru