knižní novinky detailbratislava: kolektivní monografie téma troch kráľov v umení a v kultúre (veda)

Bratislava: Kolektivní monografie Téma Troch kráľov v umení a v kultúre (VEDA)

Anotace:

VEDA, vydavatelství Slovenské akademie věd, vydalo kolektivní, bohatě ilustrovanou monografii „Téma Troch kráľov v umení a v kultúre“, která přináší komplexní pohled na vánoční motiv Klanění tří králů a jeho obraz v různých uměleckých médiích v širokém časovém záběru o biblických časů až po současnost. Při práci na knize se potkali renomovaní odborníci z různých uměnovědných disciplín, což vedlo k vytvoření pozoruhodné mozaiky plné objevných pohledů. Čtenáři mohou získat přehled o dějinách tématu, o jeho vzniku a proměnách, jeho různých významech a funkcích. Kniha navíc nabízí i záznam výsledků dlouhodobé vědecké diskuze, zohledňující různé pohledy na minulost i aktuálnost tématu.
Monografie se může stát užitečnou příručkou o dějinách vizuálního, hudebního a divadelního kánonu tématu a také přehledem o jeho dopadu na společnost v různých historických situacích. Publikace o velice atraktivním tématu je určena nejen odborníkům, ale i širší kulturní veřejnosti. (SK)

Ivan Gerát (ed.), Téma Troch kráľov v umení a v kultúre, VEDA SAV, Bratislava 2021 (ve skutečnosti 2022), 560 stran, doporučená cena 38 euro

Internet:

https://veda.sav.sk/kniha/gerat-ivan-ed-tema-troch-kralov-v-umeni-a-v-kulture

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru