knižní novinky detailbudmerice: stopy dávnej minulosti 10. nenapísaná kniha (o láske, práci a histórii) (vydavaťelstvo rak)

Budmerice: Stopy dávnej minulosti 10. Nenapísaná kniha (o Láske, práci a histórii) (Vydavaťelstvo Rak)

Anotace:

Slovenské Vydavaťelstvo Rak vydává závěrečný svazek úspěšné populárně naučné edice „Stopy dávnej minulosti. Dejiny Slovenska v príbehoch a desiatich zväzkoch“ historika a novináře Pavla Dvořáka, který nečekaně zemřel v prosinci 2018.

Samotný autor jej bohužel nestihl dokončit a dlouho dokonce vypadalo, že již nespatří světlo světa. Nakonec se ale jeho manželka, přední slovenská medievistka Daniela Dvořáková, rozhodla dovést celou řadu k úspěšnému konci. Na základě soukromé korespondence a literární pozůstalosti napsala biografii, která přibližuje život a práci Pavla Dvořáka během třiceti let, které strávila po jeho boku. Ke každé kapitole zařadila texty Pavla Dvořáka, které vznikly v období, o němž kapitola pojednává. Kniha je tak společným dílem manželů. Je to intimní zpověď o lásce, manželském životě, smrti a smutku, zároveň jde ale i o knihu plnou historie, myšlenek a nápadů Pavla Dvořáka, jehož práce a dílo se staly pro mnohé velkou inspirací.

(SK)

 

Daniela Dvořáková - Pavel Dvořák, Stopy dávnej minulosti 10. Nenapísaná kniha (o Láske, práci a histórii), Vydavateľstvo RAK, Budmerice 2019, 248 stran, doporučená cena 23,90 euro

 

Internet:

https://vydavatelstvorak.sk/shop/paveldvorak-autor/stopy-davnej-minulosti/stopy-davnej-minulosti-10-nenapisana-kniha-o-laske-praci-historii

 

K předchozím svazkům řady Stopy dávnej minulosti:

http://www.stavitele-katedral.cz/budmerice-stopy-davnej-minulosti-dejiny-slovenska-v-deseti-svazcich/

http://www.stavitele-katedral.cz/budmerice-stopy-davnej-minulosti-6-slovensko-v-stredoveku-cas-cudzich-kra%C4%BEov/

http://www.stavitele-katedral.cz/budmerice-stopy-davnej-minulosti-7-slovensko-na-konci-stredoveku/

http://www.stavitele-katedral.cz/budmerice-osmy-svazek-z-rady-stopy-davnej-minulosti-vydavatelstvo-rak/

http://stavitele-katedral.cz/budmerice-vysel-devaty-svazek-z-rady-stopy-davnej-minulosti-vydavatelstvo-rak/


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru