knižní novinky detailčernošice: svatolazarská úcta ve středověkých čechách

Černošice: Svatolazarská úcta ve středověkých Čechách

Anotace:

K osmdesátému výročí Českého převorství Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalemského vydalo vydavatelství a nakladatelství Virgo Art publikaci „Svatolazarská úcta ve středověkých Čechách“ trojice autorů – Jana Adámka, Zdirada J. K. Čecha a Jana Royta.

Autoři přibližují úctu ke sv. Lazarovi ve středověkém Českém království. Ikonografický úvod Zdirada J. K. Čecha je v české literatuře vůbec prvním podrobným popisem barvitého světa zobrazování tohoto světce a svým rozsahem je ojedinělý i ve světovém měřítku. Další části publikace pojednávají o svatolazarských relikviích, které do českých zemí přivezl zejména římský císař a český král Karel IV., a o svatolazarských patrociniích a fundacích, z nichž žádná nepřežila do současnosti.

Reprezentativní publikaci uzavírá katalog dochovaných výtvarných památek se vztahem ke sv. Lazaru. Textovou část doplňuje velice bohatý obrazový doprovod. (SK)

 

Jan Adámek – Zdirad J. K. Čech – Jan Royt, Svatolazarská úcta ve středověkých Čechách, Virgo Art, Praha 2017, 156 stran, doporučená cena 399 Kč

 

Internet:

http://www.virgoart.cz/produkt/svatolazarska-ucta-ve-stredovekych-cechach/

 

Náhled ve formátu pdf:

http://www.oslj.cz/rad-vydal-knihu-o-svatolazarske-ucte/


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru