Praha: Císař Karel IV. 1316–2016 Národní galerie v Praze výstavou roku 2016

 

Výstava Císař Karel IV. 1316–2016, kterou uspořádala Národní galerie v Praze při příležitosti loňského 700. výročí narození slavného panovníka, byla zvolena Muzejní výstavou roku 2016. Výsledky XV. Ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis byly zveřejněny 17. května večer na slavnostním vyhlášení v Betlémské kapli.

Nejnavštěvovanější výstavu Národní galerie loňského roku navštívilo přes 93 tisíc návštěvníků, čímž se zařadila mezi nejúspěšnější výstavní projekty poslední dekády. Úspěch výstava zaznamenala i v celosvětovém měřítku, konkrétně pátou pozicí v prestižním žebříčku The Art Newspaper v kategorii výstav středověkého umění.

„Výstavu v jejím průběhu oceňovali návštěvníci svým velikým zájmem – výslednou návštěvnost a umístění ve světovém žebříčku považuji za fenomenální úspěch. Nesmírně si vážím toho, že výstavu Císař Karel IV. 1316–2016 nyní uznala i odborná porota. Pevně věřím, že letošní i budoucí výstavní projekty zaznamenají minimálně srovnatelný úspěch,“ uvedl generální ředitel Národní galerie v Praze a kurátor výstavy Jiří Fajt. Celková návštěvnost Národní galerie v Praze přesáhla vloni, historicky poprvé, počet 700 tisíc.

 

Tiskové zpravodajství NG


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru