Praha: Stát se omluvil Jiřímu Fajtovi za jeho odvolání z místa generálního ředitele Národní galerie v Praze

 

Oficiální sdělení Ministerstva kultury ČR:

Omluva České republiky - Ministerstva kultury České republiky panu doc. Dr. et PD Dr. et Ing. Jiřímu Fajtovi, Ph.D.

05.05.2020 17:21

Ministerstvo kultury České republiky rozhodnutím tehdejšího ministra kultury pana doc. PaeDr. Antonína Staňka, Ph.D. odvolalo dne 18. 4. 2019 z funkce generálního ředitele Národní galerie Praha pana doc. Dr. et PD Dr. et Ing. Jiřího Fajta, Ph.D.

Jako důvody tohoto odvolání uvedl tehdejší ministr kultury informace, které neměly oporu ve skutkovém stavu věci. Policie České republiky po provedení všech potřebných šetření odložila obě trestní oznámení podaná Ministerstvem kultury České republiky z rozhodnutí tehdejšího ministra kultury v souvislosti s odvoláním pana Jiřího Fajta z funkce generálního ředitele Národní galerie Praha jako nedůvodná.

Ministerstvo kultury České republiky uznává, že tím byla způsobena újma na profesní a osobní pověsti a cti pana Jiřího Fajta, jakož i na jeho dobrém jménu.

Česká republika - Ministerstvo kultury České republiky se tímto panu doc. Dr. et PD Dr. et Ing. Jiřímu Fajtovi, Ph.D., za svá výše uvedená rozhodnutí učiněná tehdejším ministrem kultury omlouvá.

 

Zdroj:

https://www.mkcr.cz/novinky-a-media/omluva-ceske-republiky-ministerstva-kultury-ceske-republiky-panu-doc-dr-et-pd-dr-et-ing-jirimu-fajtovi-phd-4-cs3766.html


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru