knižní novinky detaildomažlice: pětisetletá sága rodu s erbem labutě vyšla v druhém rozšířeném a upraveném vydání

Domažlice: Pětisetletá sága rodu s erbem labutě vyšla v druhém rozšířeném a upraveném vydání

Historik Jiří Jánský připravil pro Nakladatelství Českého lesa druhé vydání publikace Páni ze Švamberka – Pětisetletá sága rodu s erbem labutě. Kniha je obrovským zdrojem poznatků a faktů pro každého, kdo se zajímá o dějiny západních a jižních Čech.

Řada detailních informací se týká také konfliktů i vazeb Čech s Bavorskem, což mj. doplňuje Jánského mnohosvazkové dílo Kronika česko-bavorské hranice, vydané v letech 2001-2005.

Krok za krokem s Jánským sledujeme historii klíčových osobností šlechtického rodu Švamberků, jehož rezidencemi byly hrady a zámky Švamberk, Zvíkov, Orlík, Třeboň a další. Publikace je doplněna také podrobným rodokmenem. Životopisy významných členů rodu jsou zachyceny v jednotlivých kapitolách. Text je velice čtivý a sleduje osudy rodu do těch nejmenších podrobností.

Významný dodatek k novému vydání se týká výzkumu hradu Švamberka, pohřebním místům Švamberků a průzkumu hrobky Jana Jiřího ze Švamberka v Poběžovicích. Publikace je doplněna řadou barevných fotografií, kreseb a reprodukcí archiválií.

Podobnou monografii šlechtického rodu vydal Jánský před deseti lety: Hroznatovci a páni z Gutštejna (Nakladatelství Českého lesa 2009).

(SK)

 

Jiří Jánský, Páni ze Švamberka – Pětisetletá sága rodu s erbem labutě, Domažlice 2020, Nakladatelství Českého lesa, druhé rozšířené a upravené vydání, 570 stran, křídový papír, barevné přílohy, cena 360 Kč

 

Internet:

http://www.nakladatelstvi-cl.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=57


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru