výstavy detailfrankfurt nad mohanem: výstava biatec. nonnos. kelten an der mittleren donau

Frankfurt nad Mohanem: Výstava Biatec. Nonnos. Kelten an der mittleren Donau

Anotace:

Do 1. prosince 2019 je v Archeologickém muzeu ve Frankfurtu nad Mohanem k vidění výstava „Biatec. Nonnos. Kelten an der mittleren Donau“, která přibližuje nejnovější archeologické objevy v hlavním městě Slovenské republiky Bratislavě.

V letech 2008 a 2014 probíhaly na bratislavském Hradním kopci, který kdysi ležel na významné obchodní křižovatce, archeologické vykopávky, které vedly k úžasným objevům, jež přinesly nové poznatky o vztahu mezi Kelty a Římany na středním Dunaji v desetiletích před jeho obsazením Římany. Hradní kopec byl ve 2. třetině 1. století před n. l. akropolí keltského oppida, které pak bylo zničeno během obsazování Panonie Římany.

Na výstavě jsou poprvé mimo Slovensko představeny nejnovější výsledky bádání o keltském osídlení Bratislavy, Děvína a dalších lokalit jihozápadního Slovenska. Návštěvníci se zároveň seznámí s tím, jak to ve stejném období vypadalo na území kolem Frankfurtu. Obě sledované oblasti jsou pak srovnávány.

Vystavené exponáty pocházejí hned z několika slovenských institucí: ze SNM – Archeologického múzea, SNM – Historického múzea, Múzea mesta Bratislavy a Mestského ústavu ochrany pamiatok v Bratislave. (SK)

 

Internet:

https://www.archaeologisches-museum-frankfurt.de/de/ausstellungen/biatec-nonnos-kelten-an-der-mittleren-donau


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru