knižní novinky detailhradec králové: gotické a raně renesanční umění ve východních čechách 1200-1550

Hradec Králové: Gotické a raně renesanční umění ve východních Čechách 1200-1550

Anotace:

Kolektivní monografie Gotické a raně renesanční umění ve východních Čechách 1200-1550 prezentuje soubor příspěvků přednesených na stejnojmenné vědecké konferenci na sklonku roku 2013 v Hradci Králové. Zazněly tam více než dvě desítky referátů pokrývajících oblasti regionální historie, výtvarné kultury, archeologie, památkové péče, včetně problematiky restaurování a galerijní prezentace.

Kolektivní monografie, která vznikla v rámci projektu regionální spolupráce Akademie věd ČR, v. v. i. s Královéhradeckým krajem, představuje první etapu výzkumného záměru věnovaného středověké a raně renesanční výtvarné kultuře východních Čech. Vyvrcholením projektu by měla být velká výstava o gotickém a renesančním umění východních Čech.

Konferenční setkání v roce 2013 podpořené Hejtmanstvím Královéhradeckého kraje bylo iniciováno ve spolupráci s Muzeem východních Čech v Hradci Králové, Ústavem dějin umění AV ČR v Praze a Katedrou dějin umění FF UP v Olomouci.

(SK)

 

Ivo Hlobil - Milan Dospěl (eds.), Gotické a raně renesanční umění ve východních Čechách 1200-1550 (Příspěvky z vědecké konference), Muzeum východních Čech v Hradci Králové, publikace vznikla v rámci projektu Regionální spolupráce AV ČR v. v. i. s Královéhradeckým krajem (2014), ISBN 978-80-87686-05-8. publikace byla vydána pouze elektronicky.

 

Publikace je volně ke stažení (pdf, 10 MB) zde:

http://www.muzeumhk.cz/clanky-gotika.html


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru