výstavy detailhradec králové: výstava uprostřed koruny české. gotické a raně renesanční umění východních čech 1250-1550 (muzeum východních čech)

Hradec Králové: Výstava Uprostřed Koruny české. Gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250-1550 (Muzeum východních Čech)

Anotace:

Od 7. února 2020 je v Muzeu východních Čech v Hradci Králové k vidění reprezentativní výstava nazvaná „Uprostřed Koruny české. Gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250-1550“, v jejímž rámci bude poprvé vystaven unikátní soubor východočeského gotického umění.

Výstava zaplní téměř celý interiér nově zrekonstruované výstavní budovy muzea a bude obohacena o významné mezinárodní zápůjčky. Poprvé v novodobé historii představí ucelený pohled na bohatství regionu východních Čech v období od 13. do 16. století. Dosud málo známý fond středověké a raně renesanční výtvarné kultury východočeského regionu bude představen v širokých kulturně historických souvislostech střední Evropy. Výstava bude rovněž sledovat i proměnlivé vztahy mezi východními Čechami a sousedními oblastmi, zejména se Slezskem.

Vystaveno bude přes 400 uměleckých předmětů (sochy, deskové obrazy, celé středověké oltáře, knižní malba, archiválie, výtvory uměleckého řemesla, archeologické památky a doklady každodennosti středověkého člověka) od nás, z Polska, Rakouska a Německa, které jsou dokladem vysoké kulturní úrovně sledovaného regionu.

Výstava „Uprostřed Koruny české. Gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250-1550“ potrvá do 28. června 2020.

(SK)

 

Internet:

https://www.muzeumhk.cz/program/pripravujeme-3/732-uprostred-koruny-ceske-goticke-a-rane-renesancni-umeni-vychodnich-cech-1250-1550.html


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru