faksimile detailluzern: publikace kaiserliche pracht. deutsche buchkunst von 800 bis 1500 (quaternio verlag)

Luzern: Publikace Kaiserliche Pracht. Deutsche Buchkunst von 800 bis 1500 (Quaternio Verlag)

Anotace:

V Morgan Library & Museum v New Yorku bude od 15. října 2021 do 23. ledna 2022 k vidění výstava „Imperial Splendor. The Art of the Book in the Holy Roman Empire, 800-1500“, která představí prostřednictvím asi sedmi desítek středověkých manuskriptů, jež se dnes nacházejí v amerických sbírkách, „německé“ knižní umění.

K výstavě, která představí široké veřejnosti např. Bertholdův sakramentář, evangeliář z Lindau nebo Stammheimský misál, vyjde i stejnojmenná, bohatě ilustrovaná doprovodná publikace, která se dočká i svého německého překladu, jehož vydání se ujalo švýcarské vydavatelství Quaternio.

Autory svazku jsou přední odborníci Jeffrey F. Hamburger (Harvard University) a Joshua O'Driscoll (The Morgan Library & Museum), kteří se zaměřili především na význam rukopisů pro kulturně-historický vývoj Evropy.

Německé vydání publikace je exkluzivně doplněno originální faksimilií dvoustrany ze Stammheimského misálu, takže každý čtenář má jedinečnou možnost užít si obrazový svět středověku přímo.

(SK)

 

Kaiserliche Pracht. Deutsche Buchkunst von 800 bis 1500, Quaternio Verlag, Luzern 2021, 216 stran, doporučená cena 168 euro

 

Internet:

https://quaternio.ch/edition-buch-kunst/kunstbuecher/kaiserliche-pracht/

 

K výstavě:

https://www.themorgan.org/exhibitions/imperial-splendor


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru