časopisy detailněmecko: klášterní ostrov reichenau. kulturní centrum v bodamském jezeře - hlavní téma dubnového čísla časopisu damals (4/2024)

Německo: Klášterní ostrov Reichenau. Kulturní centrum v Bodamském jezeře - hlavní téma dubnového čísla časopisu DAMALS (4/2024)

Anotace:

Hlavním tématem letošního čtvrtého čísla německého časopisu DAMALS je klášterní ostrov Reichenau jako kulturní centrum v oblasti Bodamského jezera.

Mniši v klášteře založeném v roce 724 na ostrově Reichenau v Bodamském jezeře zasvětili mnoho hodin denně modlitbám. Kromě toho se ale věnovali ve skriptoriu psaní a iluminování rukopisů. Umělci vytvářeli přenádherná díla nejen pro vysoce postavené církevní, ale i světské objednavatele. Prostřednictvím produkce úchvatných manuskriptů udržovali mniši výborné vztahy i s císaři. Reichenau se tak stalo jedním z nejvýznamnějších kulturních center středověku.

Klášternímu ostrovu Reichenau a jeho dějinám je věnováno celkem pět příspěvků, které jsou jako tradičně doplněny zajímavým obrazovým doprovodem. (SK)

 

DAMALS. Das Magazin für Geschichte 4/2024, Klosterinsel Reichenau. Kulturelles Zentrum im Bodensee, cena v Německu 7,30 euro, v Rakousku 8 euro

 

Internet:

https://www.wissenschaft.de/magazin/damals-aktuelles-heft/klosterinsel-reichenau-kulturelles-zentrum-im-bodensee/

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru