knižní novinky detailneratovice: vejdi, poutníče – monografie o nástěnných malbách v kostele sv. jakuba většího v libiši (verbum)

Neratovice: Vejdi, poutníče – monografie o nástěnných malbách v kostele sv. Jakuba Většího v Libiši (Verbum)

Anotace:

Nakladatelství Verbum vydalo u příležitosti šestistého výročí úmrtí římského a českého krále Václava IV. knihu nazvanou „Vejdi, poutníče. Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši“ Ondřeje Faktora.

Autor se věnuje významné gotické památce kostelu sv. Jakuba Většího v Libiši na Mělnicku, jehož význam spočívá především v jeho autenticitě. Po stavební stránce přetrval více než šest století let od svého vzniku ve 14. století až do současnosti v původní podobě bez větších zásahů a přestaveb a rovněž jeho interiér vypadá bezmála stejně jako kdysi. Nejcennější stránkou kostela jsou pak mimořádně dobře dochované a ikonograficky poutavé malby na zdech lodi a presbytáře, které vznikly v 80. - 90. letech 14. století a prezentují jeden z nejlépe zachovaných, nejucelenějších a nejrozsáhlejších příkladů chrámové výzdoby z doby krále Václava IV.

Text publikace „Vejdi, poutníče. Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši“ je doplněn bohatým obrazovým doprovodem. (SK)

 

Ondřej Faktor, Vejdi, poutníče. Kostel sv. Jakuba Většího v Libiši, Verbum Publishing, Neratovice 2019, 175 stran, doporučená cena 550 Kč

 

Internet:

https://www.kosmas.cz/knihy/268267/vejdi-poutnice/


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru