výstavy detailpaříž: velkolepá výstava o díle renesančního malíře a vynálezce leonarda da vinciho

Paříž: Velkolepá výstava o díle renesančního malíře a vynálezce Leonarda da Vinciho

NA VÝSTAVU CHYSTÁME NA LEDEN 2020

DALŠÍ LETECKÝ ZÁJEZD S CESTOVNÍ KANCELÁŘÍ SLAN TOUR!

 

500 let od úmrtí Leonarda da Vinciho připomíná zcela mimořádná umělcova výstava v Musée du Louvre, která bude otevřena do 24. února 2020. Po deseti letech vyjednávání a odborných příprav je v Paříži shromážděno 162 obrazů, kreseb, rukopisů a soch pocházejících z předních světových muzeí a galerií jako jsou Britské muzeum, Ermitáž v Petrohradě, Národní galerie v Londýně, Vatikánská muzea, Biblioteca Ambrosiana v Miláně, Galleria Nazionale v Parmě, Gallerie dell'Accademia v Benátkách a Metropolitní muzeum umění v New Yorku.

Výstava nabízí deset obrazů, což představuje celé dvě třetiny Leonardovy malířské tvorby. Organizátorům se podařilo získat také značné množství přípravných kreseb (včetně děl z majetku anglické královny), které detailně dokumentují vznik některých obrazů i slavné nástěnné malby Poslední večeře v Miláně.

Obsáhlá část je věnována restaurátorským průzkumům. Na výstavě je Leonardo představen také jako vynálezce a autor unikátních anatomických kreseb. Jde o jednu z největších přehlídek umění geniálního renesančního malíře.

Stavitelé katedrál pořádají na výstavu dvě exkurze v 2. polovině listopadu. Vstupenky pro české zájemce jsme prostřednictvím cestovní kanceláře SLAN TOUR kupovali v červnu 2019, kdy začal v Paříži jejich předprodej. V předprodeji se prodalo 220 tisíc lístků, což je i v Louvre rekord! Na leden 2020 chystáme další zájezd na tuto mimořádnou kulturní akci!

(SK)

 

Výstavu můžete navštívit na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=enqn8ZifDyM

 

Leonardo da Vinci, Musée du Louvre, Paříž, od 24. října 2019 do 24. února 2020, kurátoři: Vincent Delieuvin a Louis Frank, otevřeno denně kromě úterý od 9 do 18 hodin, ve středu a v pátek do 21.45 hodin. Vstupenky jsou pouze v předprodeji!

 

Internet:

https://presse.louvre.fr/leonardo-da-vinci/


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru