praha: benediktinské kláštery střední evropy a jejich architektura – nejnovější kniha jiřího kuthana
Anotace:
V Nakladatelství Lidové noviny vyjde již osmnáctý svazek edice Opera Facultatis theologiae catholicae Universitatis Carolinae Pragensis. Historia et historia artium nazvaný „Benediktinské kláštery střední Evropy a jejich architektura“. Publikace profesora Jiřího Kuthana vychází v souvislosti s výstavou „Otevři zahradu rajskou. Benediktini v srdci Evropy 800-1300“, která buse od 7. listopadu 2014 k vidění ve Valdštejnské jízdárně a Galerii Klementinum v Praze.
Velká část z toho, co se dochovalo z architektury, výtvarného umění a kultury raného středověku, vznikla v benediktinských klášterech. Kultura benediktinů patří k základním kamenům evropské civilizace a v tom také nacházíme její odkaz a živé poselství pro dnešní evropské společenství.
Hlavním předmětem knihy je architektura benediktinských klášterů ve střední Evropě, a to nejen na území někdejší Svaté říše římské, ale i v sousedních oblastech, v Uhrách a v Polsku. Mimořádná pozornost je pak věnována stavbám benediktinských klášterů v českých zemích.
Marek Zágora
Jiří Kuthan, Benediktinské kláštery střední Evropy a jejich architektura, Nakladatelství Lidové noviny, Praha 2014, 368 stran, doporučená cena 499 Kč
Internet:
https://www.nln.cz/knihy/benediktinske-klastery-stredni-evropy-jejich-architektura/
Copyright (c) 2008
stavitele-katedral.cz |
Tisk |
Kontakty |
XHTML 1.0 Strict |
Statistiky toplist |
Zpět nahoru