knižní novinky detailpraha: čtyři vladaři. jindřich viii., františek i., karel v., sulejman nádherný (nakladatelství vyšehrad)

Praha: Čtyři vladaři. Jindřich VIII., František I., Karel V., Sulejman Nádherný (nakladatelství Vyšehrad)

Anotace:

Nakladatelství Vyšehrad vydalo populárněji pojatou knihu „Čtyři vladaři. Jindřich VIII., František I., Karel V., Sulejman Nádherný a posedlosti, které stvořily moderní Evropu“, jejímž autorem je známý, v loňském roce zesnulý britský historik a dokumentarista John Julius Norwich.

Autor přináší neobvyklý, ale velice čtivý pohled na evropské dějiny 16. století z pohledu čtyř výjimečných panovníků, kteří se narodili během jediného desetiletí. Anglický král Jindřich VIII., jeho francouzský současník František I., císař Karel V. z rodu Habsburků a osmanský sultán Sulejman, zvaný Nádherný, všichni se zásadním způsobem zapsali nejen do dějin svých zemí, ale výrazně poznamenali i dějiny evropského kontinentu a celého měnícího se světa na prahu novověku.

(SK)

 

John Julius Norwich, Čtyři vladaři. Jindřich VIII., František I., Karel V., Sulejman Nádherný a posedlosti, které stvořily moderní Evropu, Vyšehrad, Praha 2019, 264 stran, doporučená cena 349 Kč

 

Obsah:

Předmluva

1 Měli Evropu v hrsti

2 „Květ a síla mládí“

3 „Všechno je ztraceno, zbývá mi jen čest“

4 „Dost, můj synu!“

5 „Jako sultánův bratr“

6 „Škodlivá pro naše království“

7 „Přiměřená lítost“

8 Fray Carlos a „velký buben vítězství“

9 Hodna oslavy

 

Internet:

http://www.ivysehrad.cz/kniha/ctyri-vladari/


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru